Darbo sutartis

Darbo sutartis ir užmokestis

Dažnai piktinamasi šiandieniniais Lietuvos gyventojų atlyginimais. Daugybė tautiečių teigia, kad Lietuvoje atlyginimai yra pernelyg maži ir neatitinka skiriamų pastangų bei laiko sąnaudų. Tačiau reikia nepamiršti, kad taip pat labai daug žmonių tam tikras situacijas linkę hiperbolizuoti ar netgi suabsoliutinti. Todėl jei kalbama apie nedidelį darbo užmokestį, reikėtų kalbėti apie konkretų darbą, darbuotojo pareigas ir kitus aspektus, iš kurių sudaryta konkreti darbo sutartis. Trumpiau tariant, kiekvienas darbas yra labai skirtingas, o tai reiškia, kad gali skirtis ir darbo užmokestis.

Tačiau, žinoma, reikėtų sutikti, kad tikrai ne kiekviename sektoriuje Lietuvoje galime matyti aukštus atlyginimus. Kai kuriose darbovietėse darbuotojai tenkinasi minimaliu užmokesčiu, nors konkrečios bendrovės metinė apyvarta ir pelningumas yra pakankami, kad būtų galima pasirūpinti didesniu personalui skiriamu darbo užmokesčiu. Be abejo, tokiu atveju pastaroji situacija priklauso nuo darbdavio požiūrio į savo darbuotojus ir į verslo vystymą. Juk kiekvienas verslininkas vadovaujasi vis kitokia verslo praktika.

Kitas svarbus veiksnys, kuris gali bendrą vaizdą paversti kur kas prastesniu – tai darbo užmokestis „vokeliuose“. Turbūt ne kartą esate girdėję istorijų, kuomet darbuotojui oficialiai mokamas minimalus darbo užmokestis, o iš tikrųjų didžioji atlyginimo dalis sumokama neoficialiais pinigais. Tai iš tiesų yra labai didelė ir opi problema, dėl kurios valstybės biudžetas praranda labai daug lėšų, o darbuotojai turi prastesnes socialines garantijas. Ką jau kalbėti apie tai, kad tokiais atvejais krenta ir bendras valstybėje vyraujantis vidutinis darbo užmokestis. Taigi, problemų yra daug ir įvairių, tačiau, kaip bebūtų, nereikia pamiršti ir adekvačius atlyginimus siūlančių darbdavių – pastarųjų taip pat nėra mažai.

Pastebima, kad per pastaruosius metus darbo užmokestis labai sparčiai kilo internetinių technologijų įmonėse. Be to, jau kurį laiką valstybinės institucijos taip pat stengiasi didinti darbuotojų atlyginimus, tokiu būdu paskatindami atlyginimus kelti ir privataus sektoriaus verslo subjektams. Trumpiau tariant, bandoma sukurti kur kas palankesnes sąlygas darbuotojams, padidinant jų darbo užmokestį ir pagerinant darbo sąlygas. Todėl nereikėtų teigti, kad situacija yra labai prasta – visuomet galima įžvelgti ir teigiamų veiksnių.

Rekomenduojama:
 
Dell XPS 15 9560 i7-7700HQ/16 GB/512 GB SSD/NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB Win10Pro Silver Nešiojamas kompiuteris
 
Dell XPS 13 (9360) 13.3“ i7 16GB 512GB SSD Windows
 
Candy Washing mashine CS4 1472D3/1-S Front loading, Washing capacity 6 kg, 1200 RPM, A+++, Depth 52 cm, Width 60 cm, White, LED, Display,
 
Philips AquaTouch wet and dry electric shaver Rechargeable, Charging time 1 h, Lithium-Ion (Li-Ion), Battery life 45 min / 15 shaves h, Number of shaver heads/blades 3, Black, Blue, Silver
 
Dell Vostro 14 5468 i5-7200U/8 GB/256 GB SSD/NVIDIA GeForce 940MX 4GB Linux Gold Nešiojamas kompiuteris

About Objektyvas