Jei parduodu mišką, kaip turėčiau įvertinti jo kainą?

parduodu miskaNemažai žmonių galvoja, jog miško pardavimas yra eilinis procesas, kuriuo siekiama tiesiog įprastai, be jokio vargo parduoti turimą miškingą sklypą už norimą kainą, tačiau viskas yra kiek kitaip – miškų pardavimas yra sudėtingesnis ir čia yra reikalaujama skirti laiko jo kainos įvertinimui, nes faktas, jog ji nustatoma atsižvelgiant į daugybę kriterijų. Tad, prieš nuspręsdami imtis pardavimo, gerai pasverkite visus niuansus.

Žinoma, nemažai žmonių tiesiog ima ir įdeda skelbimus į internetą su prierašais „parduodu mišką“, tačiau tai nėra itin išsami informacija pirkėjams. Kiekvienas pirkėjas norės sužinoti, kokio tipo miškinga vietovė yra parduodama t.y. savaime suprantama, jog aukštos kainos yra nustatomos beržynų, ąžuolynų bei spygliuotų medžių vietovėms, kuriose medžiai yra augantys itin tankiai t.y. vienas prie kito. Jeigu jūsų „miškas“ pasižymi jaunų medelių bei krūmynų kombinacijomis, tai faktas, jog jo vertė yra itin menka ir čia labiausiai yra vertinamas būtent sklypo plotas.

Kas liečia kitus miškų kainų įvertinimo kriterijus, tai vertėtų pastebėti pačius paprasčiausius ir logiškiausius, o vienas iš jų – plotas. Jeigu jūsų miškas yra itin tankus t.y. toks, kokį minėjome anksčiau ir jo plotas yra didelis, tai savaime suprantama, jog kaina čia bus gana didelė. Įprastai, miško kainos yra nustatomos pagal hektarus, nes dažniausiai pardavimai vyksta itin didelių apimčių ir tai liečia būtent miškus, o ne kitų sklypų tipus, nes paprasčiausiai, Lietuvoje didžiąją dalį pirkėjų sudaro būtent medienos apdirbimo bendrovės, kurios ne tik perdirba išpjauto miško medieną, bet ir ją pardavinėja, todėl suprantama, kodėl tokie pardavimai yra itin dažni mūsų rinkoje, nes juk medienos pirkimas visada bus intensyvus, o pirkėjui pasiūlyti kažką juk reikia.

Kalbant apie pirkėjų paiešką, tai čia juos nesunkiai surastumėte internete. Paprasčiausiai, tiek skelbimų portalai, tiek paieškos sistemos gali visą pirkėjo paieškos procesą supaprastinti jums naudinga linkme. Skelbimų portaluose ieškokite skelbimų antraščių su užrašais „perkame mišką“, tas pats galioja ir su paieškos sistemomis – įrašę šią frazę, gausite nemažai rezultatų, tarp kurių bus ir medienos bei miškų supirkėjų svetainės. Visi didieji miškų supirkėjai reklamuojasi kiek įmanoma dažniau, todėl faktas, jog jie turės ir interneto svetainę, kurią rasite pasinaudodami minėtais patarimais.

Jeigu nusprendėte parduoti mišką, tai paprasčiausiai, prieš skelbdami kainą, būtinai prieš tai įvertinkite paties miško būklę ir tik tokiu atveju galėsite maždaug suprasti kokių pasiūlymų reikėtų tikėtis.

Rekomenduojama:
 
Dell XPS 15 9560 i7-7700HQ/16 GB/512 GB SSD/NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB Win10Pro Silver Nešiojamas kompiuteris
 
Dell XPS 13 (9360) 13.3“ i7 16GB 512GB SSD Windows
 
Candy Washing mashine CS4 1472D3/1-S Front loading, Washing capacity 6 kg, 1200 RPM, A+++, Depth 52 cm, Width 60 cm, White, LED, Display,
 
Philips AquaTouch wet and dry electric shaver Rechargeable, Charging time 1 h, Lithium-Ion (Li-Ion), Battery life 45 min / 15 shaves h, Number of shaver heads/blades 3, Black, Blue, Silver
 
Dell Vostro 14 5468 i5-7200U/8 GB/256 GB SSD/NVIDIA GeForce 940MX 4GB Linux Gold Nešiojamas kompiuteris

About Unseen