Vaizdo kameros

Kaip iš paprastos vaizdo kameros išgauti geresnius vaizdo įrašus?

Vaizdo kamerosNėra nieko labiau sušildančio niūriais žiemos vakarais, kaip vasaros atostogų vaizdo įrašų peržiūra. Tačiau žiūri į video ir supranti, kad tau nesiseka net namų vaizdelio filmuoti. Taip, tiesa, norint sukurti tai, dėl ko kiti  žiūrėdami aikčiotų, reikia kiek daugiau nei išsiimti vaizdo kamerą iš dėklo ir paspausti mygtuką „įrašyti“. Taigi, ką daryti, kad iš vaizdo kameros būtų galima išspausti kuo daugiau naudos? Didžiausios Lietuvoje elektroninės parduotuvės Pigu.lt dalinasi keliais praktiškais patarimais, kurie padės namų vaizdelius nufilmuoti tarsi profesionalui.

Pažink savo vaizdo kamerą

Geras žvejys žino viską apie savo meškeres, kapitonas apie savo laivą, o pilotas – lėktuvą. Tai reiškia, kad ir tu turi žinoti visus savo vaizdo kameros niuansus ir technines galimybes. Tad rask laiko peržiūrėti kameros vadovą, perskaityti kelis įvertinimus ir apžvalgas, kurios padės išsiaiškinti, ką su tavo vaizdo kamera galima gero nuveikti. Verta perskaityti ir naudojimosi instrukciją, juk kamera turi daugiau funkcijų nei „pradėti įrašinėti“ ir „stabdyti“. Žinok, kur galima pakeisti nustatymus, ką tie nustatymai lemia ir panašiai. Nesigėdyk pasidaryti „špargalkę“, jei neatsimeni tam tikrų nustatymų ir kam jie reikalingi.

Būk pasiruošęs viskam

Atostogų metu nuotaiką gali sugadinti ne laiku išsikrovusi vaizdo kameros baterija ar laikmenos perpildymas. Todėl visada turėk papildomą akumuliatorių bei pakrovėją, kad galėtum, turėdamas galimybę, prieiti prie elektros šaltinio ir pasikrauti akumuliatorių. Taip pat reikėtų turėti ir papildomą atminties kortelę, jei planuoji išties daug filmuoti. Keliaujant su automobiliu, gerai būtų įsimesti ir stovą filmavimo kamerai.

Dažniau naudokite stovą kamerai

Nors nesimato, tačiau rankos judant tikrai dreba, ypač jei vaizdo kamera yra sunkesnė, o drebančio vaizdo dažnai neišgelbėja ir automatiniai vaizdo stabilizatoriai ar redagavimo priemonės. Todėl geriau iškart pasirūpinti, jog vaizdas būtų kaip įmanoma stabilesnis. Geriausia išeitis, jei tik leidžia galimybės, yra naudoti stovą filmavimo kamerai. Stabiliai stovinti kamera leis nufilmuoti daug kokybiškesnius vaizdus, kuriais vėliau galės visi gerėtis. Atmink, kad nedrebanti kamera – pirmas žingsnis link profesionalaus filmavimo. Be to, vaizdo kameros stovų kainos tikrai nesikandžioja.

Ieškokite šviesos šaltinių

Vaizdo kameros, kaip ir fotoaparatai įrašo šviesą. Tad, jei filmuoji kambaryje, kuriame tamsu, vaizdas bus išplaukęs, neryškus ir tamsus. Geriausia filmuoti lauke dienos metu, tačiau kartais tokio dalyko nepasirinksi, o taip norisi įamžinti nuotaikingą vaizdelį. Tad, filmuojant tamsiose patalpose, reikia uždegti visus šviestuvus ir šviesos šaltinius, pavyzdžiui, LED baldų apšvietimą, stalines lempas ir t.t., kad būtų kuo mažiau šešėlių patalpose ir daugiau šviesos. Taip pavyks nufilmuoti geresnės kokybės vaizdo įrašą, net jei vaizdo kameros parametrai ir nėra itin aukšti.

Rekomenduojama:
 
Asus VivoBook X541UA Black Chocolate, 15.6 “, HD, 1366 x 768 pixels, Gloss, Intel Core i3, i3-6006U, 4 GB, DDR4, HDD 1000 GB, 5400 RPM, Intel HD, Super-Multi DL 8x DVD+/-RW, Windows 10 Home, 802.11 b/g/n, Bluetooth version 4.0, Keyboard language English,
 
LG F2J5WN3W skalbimo mašina
 
ASUS UX360CA Zenbook Flip 13.3“ Core M 8GB 256GB SSD Windows
 
Nokia 130 (2017) 1.8 “, TFT, 120 x 160 pixels, 4 MB, 0.008 GB, microSD, Dual SIM, Mini-SIM, Bluetooth, 3.0, USB version microUSB 2.0, Built-in camera, Main camera VGA MP, 1020 mAh, 4.84 cm, 11.15 cm, 1.42 cm, Warranty 24 month(s)
 
Citizen CA4250-03E

About rasytojas