Kaip sutvarkyti seną sodą?

Tikriausiai kiekvienas vasarą, kai jau galutinai įgrista dienas leisti tvankiame miesto ore, svajoja kuo greičiau ištrūkti į gamtą ar tiesiog išvažiuoti kur nors atostogauti. Žinoma, ne visiems tai padaryti leidžia darbai, todėl kartais tiesiog lieka tenkintis savaitgaliais, praleistais parke. Tačiau kiekvienas, kurio artimieji turi prie Vilniaus esantį kolektyvinį sodą, ten gali susikurti savo nedidelę vasaros oazę, kur galėtų ir pats atsipalaiduoti prižiūrėdamas augalus, ir pasikviesti draugų pasisėdėti. Žinoma, jei sodo namelis yra senas ir netvarkytas daugybę metų, prieš paverčiant sodą savo oaze, reiks į jį įdėti nemažai darbo, tačiau jei neturi daug lėšų, kurias galėtumėte skirti sodo tvarkymui, galite apsieiti ir su kiek paprastesniais sodo pokyčiais.

Tinklelis nuo uodųVisų pirma, išneškite iš namelio visus senus daiktus, patikrinkite kiekvieną kambarį ir kiekvieną kertę nuo užsislėpusių senienų. Tuomet teks pasiraitoti rankoves ir namelį išvalyti nepaliekant nei vieno voratinklio, taip pat kruopščiai apžiūrint ar namelyje nėra kur nors sudarytų širšių ar laukinių bičių lizdų, ar po grindimis nėra susidariusių skruzdėlynų. Jei yra – nedelsdami susisiekite su specialistais, kurie padės juos pašalinti. Nebrangiai kainuos ir kurios nors namo dalies perdažymas, ypač jei dažai yra apsilupę, tai pat kruopščiai nuplaukite langus, apsirūpinkite priemonėmis nuo vabzdžių, tokiomis kaip tinkleliai nuo vabzdžių, žvakės, atbaidančios uodus, pakabinama muses baidanti juostelė. Baigus darbus namelį reiks tikrai ilgai vėdinti, norint kad iš jo pasitrauktų pelėsių ir senienų kvapas, todėl tinkleliai nuo uodų užtikrins, kad bevėdinant neatsirastų jokių nepageidaujamų svečių. Tinklelis nuo vabzdžių nepraleidžia jokių parazitų, tačiau leidžia kambariams kuo puikiausiai vėdintis, taip pat puikiai praleidžia šviesą, todėl kiekvienas, turintis sodo namelį tiesiog privalo keletą tokių įsigyti.

Norint, kad ne tik sodo namelis, bet ir pats sodas atrodytų gerai, pirmiausia reikia nuspręsti, ką kokioje zonoje norėsite sodinti. Jei negalite daug laiko skirti augalų priežiūrai, tiesiog išraukite visas piktžoles, panaikinkite senas lysves ir visą teritoriją užsėkite veja. Taip pat nepamirškite patikrinti, ar sode nėra sergančių medžių, tada juos būtinai reikės nupjauti, kad jie neužkrėstų kitų.

Rekomenduojama:
 
Asus VivoBook X541UA Black Chocolate, 15.6 “, HD, 1366 x 768 pixels, Gloss, Intel Core i3, i3-6006U, 4 GB, DDR4, HDD 1000 GB, 5400 RPM, Intel HD, Super-Multi DL 8x DVD+/-RW, Windows 10 Home, 802.11 b/g/n, Bluetooth version 4.0, Keyboard language English,
 
LG F2J5WN3W skalbimo mašina
 
ASUS UX360CA Zenbook Flip 13.3“ Core M 8GB 256GB SSD Windows
 
Nokia 130 (2017) 1.8 “, TFT, 120 x 160 pixels, 4 MB, 0.008 GB, microSD, Dual SIM, Mini-SIM, Bluetooth, 3.0, USB version microUSB 2.0, Built-in camera, Main camera VGA MP, 1020 mAh, 4.84 cm, 11.15 cm, 1.42 cm, Warranty 24 month(s)
 
Citizen CA4250-03E

About Juozapas

One thought on “Kaip sutvarkyti seną sodą?

Comments are closed.