Riba tarp standartinės ir nestandartinės vonios jau išnyko(idėjų galerija)

Kas yra vonia? Daugeliui užaugusių mažuose sovietiniuose butukuose šmėsteli mažo vonios kambario vaizdas, kuriame pageltonijusi vonia, praustuvė ir skalbimo mašina. Tačiau šį vaizdą greitai užgožia erdvus kambario vaizdas, mažos lemputės spindinčios kaip žvaigždės, didelis veidrodis – vaizdas, kurį matome vonios įrangos kataloguose, svajonė, siekiamybė, ramybės oazė, kurią norime susikurti kiekvienas savo namuose. Riba tarp standartinio ir nestandartinio vonios kambario pamažu nyksta, o nusprendusiems remontuoti savo vonią sunku susigaudyti, kokios šių dienų tendencijos.

Žmogus vonios kambaryje praleidžia apie 700 val per metus. Ir anot dizainerių-futuristų, kasmet praleis vis daugiau, kadangi voniai suteikiama vis didesnė reikšmė, jos erdvė plečiasi. Kaip ir senais laikais, vonia tampa poilsio vieta, šventa vieta, už kurios durų paliekami visi dienos rūpesčiai. Tad ir vonios interjeras kuriamas toks, kad jame gyventojas jaustųsi saugus ir lepinamas.

Stengiamasi kaip įmanoma išplėsti vonios erdvę, tiek vizualiai, tiek realiai, nes auga poreikis vonios kambaryje sutalpinti tiek vonią, tiek dušo kabiną. Žmonės nenori atsisakyti vonios, vien dėl mažos erdvės. Vonia skirta atsipalaidavimui ir poilsiui, tačiau ji netenka savo pirminės funkcijos – prausimasis joje nėra prioritetas. Siekiant švaros ir higienos pasirenkamos duso kabinos, kurios dar ir taupo vandenį. Taigi tampa įprasta matyti vonios kambaryje ištaigingą vonią ir kuklesnę, bet funkcionalią dušo kabiną.

Jei seniau vonia buvo stačiakampė, pagaminta iš ketaus, tai šiandien ji užleidžią vietą akrilinėms, plieno ir keramikos vonioms. Visgi retro stiliaus gerbėjai nebijo ir ketaus – senos vonios yra restauruojamos, padengiamos nauja emale ir statomos viduryje vonios kambario ant kojelių – dailus ir vertas dėmesio retro sprendimas. Tuo tarpu taupantys erdvę renkasi kampines vonias, kurios leidžia išnaudoti kampus bei tame pačiame plote išgauti didesnę vonios talpą. Vietos kambaryje netrūksta? Tuomet galima rinktis ir vonias dviems – itin didelės talpos vonias, kuriose galima romantiškai leisti vakarus.

Įrenginėjant vonios kambarį nebeliko standartinių ir nestandartinių sprendimų, nes viskas, kas kiek anksčiau atrodė nauja ir neįprasta, šiandien jau tapo standartu. Nėra baimės išsiskirti, išsišokti iš pilkos minios, kadangi nebeliko pilkos vonios.

Ir pabaigai, visi žodžiai nublanksta prieš vaizdus. Dalinamės šiuolaikinio vonios kambario idėjomis, tikimės ir jūs rasite įkvėpimą atnaujinti vonią. Žiūrėti galeriją:

Rekomenduojama:
 
Dell XPS 15 9560 i7-7700HQ/16 GB/512 GB SSD/NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB Win10Pro Silver Nešiojamas kompiuteris
 
Dell XPS 13 (9360) 13.3“ i7 16GB 512GB SSD Windows
 
Candy Washing mashine CS4 1472D3/1-S Front loading, Washing capacity 6 kg, 1200 RPM, A+++, Depth 52 cm, Width 60 cm, White, LED, Display,
 
Philips AquaTouch wet and dry electric shaver Rechargeable, Charging time 1 h, Lithium-Ion (Li-Ion), Battery life 45 min / 15 shaves h, Number of shaver heads/blades 3, Black, Blue, Silver
 
Dell Vostro 14 5468 i5-7200U/8 GB/256 GB SSD/NVIDIA GeForce 940MX 4GB Linux Gold Nešiojamas kompiuteris

About admin