Svajonių namo statybos prasideda nuo pamatų

Pamatai visais laikais buvo svarbus namo statybos etapas. Nuo pamato priklauso viso namo stabilumas, ilgaamžiškumas, šiluma, hidroizoliacija. Pagrindinis tikslas parinkti ir išlieti tokius pamatus, kurie būtų tvirti ir stabilūs ir dėl to ant jų pastatyto namo sienos neįskiltų, nesideformuotų. Siekiant parinkti geriausius pamatus namui reikia nuspręsti ir įvertinti keletą svarbių aspektų.

Grunto tyrimas

Nuo grunto sklype, kuriame statomas namas, priklauso pamatų pasirinkimas. Yra daugybė skirtingų pamatų rūšių (Lietuvoje populiariausi juostiniai pamatai ir gręžtiniai), tačiau jų pasirinkimas nėra atsitiktinis, renkamasi būtent pagal grunto sudėtį. Tą padaryti galima atlikus geologinį tyrimą. Nustačius grunto tipą, gruntinių vandenų gylį, galima atsakingai pasirinkti pamatų tipą bei pamatų gylį.

Metų laikas

Įprasta, jog statybos vyksta nuo ankstyvo pavasario iki pirmųjų didesnių šalčių, tačiau kalbant apie pamatus svarbu paminėti, kad geriausias laikas lieti pamatus yra nuo gegužės vidurio iki rugsėjo pabaigos. Pavasarį laukiama, kol atitirps žemės įšalas ir gruntas išdžius, o rudenį nedirbama, nes maždaug spalio mėnesį pradeda kilti gruntiniai vandenys, kas apsunkina darbus.

Populiariausi pamatų tipai

Lietuvoje dažniausiai įrengiami gręžtiniai pamatai ir juostiniai pamatai. Juostiniai pasirenkami tuomet, kaip laikantysis gruntas yra pakankamai aukštai, kadangi juostiniai pamatai turi siekti tvirtą gruntą, o taip pat yra liejami žemiau įšalo zonos. Tačiau jei grunto tyrimas parodo, kad laikantysis gruntas yra žemai arba vietovė yra drėgna bei molinga, tuomet pasirenkami gręžtiniai pamatai.

Skirtumas tarp gręžtinių ir juostinių pamatų atsispindi jų liejimo technologijoje. Įrengiant juostinius pamatus, į iškastą pamatų duobę yra įleidžiamos plokštės arba blokeliai, o aplink esantis gruntas yra sutankinamas. Tuo tarpu įrengiant gręžtinius pamatus yra gręžiamos specialios duobės, kurios neardo grunto ir ją užpilant betonu nesusidaro ertmės tarp pamato ir duobės.

Tvirti pamatai yra šiuolaikiško, ilgaamžiško namo garantas. Todėl labai svarbu neignoruoti grunto tyrimų ir pasirinkti pamatų tipą geriausiai tinkantį konkrečiam gruntui. Pamatai nėra vieta taupyti, o remtis planu, neatlikus grunto tyrimų ar improvizuoti – nevalia.

Rekomenduojama:
 
Hitachi Refrigerator R-BG410PRU6X (GS) Free standing, Combi, Height 190 cm, A++, No Frost system, Fridge net capacity 215 L, Freezer net capacity 105 L, Display, 41 dB, Silver Glass
 
Orient FQC0S00BA0
 
Spausdintuvas HP Pro M501dn
 
Unold Coffee Machine to go 28310 Coffee maker type Drip, 400 W, White/brown
 
WD WDBYNN0010BBL-WESN 1TB 2.5“ HDD diskas Blue

About admin