Tulpes Lietuvoje auginti galima ištisus metus

tulpesLietuvoje tulpės yra laikomos bene populiariausiomis gėlėmis, nes jas dovanoti galima kone kiekvienos šventės ar dienos metu. Vis daugiau žmonių pasiryžta šias gėles auginti verslo tikslais – jas noriai augina ir žiemos metu, specialiai įrengtose patalpose. Jeigu jūs esate iš tų, kurie norėtų išbandyti gėlininkystės veiklą ir iš to uždirbti, tai turėkite galvoje, kad tokia veikla tikrai pareikalaus nemažai laiko. Taipogi reikės ir investicijų, nes be jų ko gero vidaus sąlygomis paprastai šių gėlių neišauginsite. Aišku, Olandijoje tulpės yra auginamos bene labiausiai, bet nereikia pamiršti, kad interneto dėka, jūs galite semtis patirties ir šios šalies augintojų. Jie internete skelbia visą informaciją kaip tulpes auginti vidaus ir lauko sąlygomis, o taip pataria kaip tinkamai pasiruošti šaltoms dienoms.

Ištisus metus norintys auginti tulpes pirmiausia turi žinoti, kad šias gėles vėsesniais laikais reikia auginti vidaus patalpose, kuriose būtų reikiama oro temperatūra. Lietuvoje dažniausiai šios gėlės auginamos šiltnamiuose, kurie gaminami iš stiklo. Žinoma, dabar galima įsigyti tokių surenkamų šiltnamių, kurie atlaikys tiek vėjuotas, tiek lietingas ir kitas ekstremalias dienas. Tokiuose šiltnamiuose pirmiausia reikia paruošti dirvožemį. Jis turės būti drėkinamas pagal reikalavimus. Kiekvienam auginančiam tulpes reikėtų pasidomėti laistymo ypatumais, nes mat šios gėlės gali greitai pūti, jeigu jūs šaknys nuolatos bus per daug šlapios. Laistymo metu turite būti pasidomėję reikalingu vandens kiekiu – perlaistyti tulpių nevalia.

Kas liečia kitus ypatumus, tai be šiltnamio, dirvožemio bei laistymo jums reikės domėtis ir oro temperatūros palaikymu. Įprasta, kad šaltais metų sezonais teks šiek tiek išlaidauti – teks šiltnamyje įrengti šildymo sistemas. Tam kai kurie žmonės naudoja kilnojamus kūrenamus pečiukus, taip pat naudoja elektrinius. Kadangi šiuolaikiniai šiltnamiai puikiai sulaiko šilumą, tai čia daug laiko skirti nereikės – reikės tik investicijų įrangos įsigijimui.

Bene svarbiausias akcentas yra saulė – kartais tulpės be saulės spindulių net neauga, todėl gali tekti įsigyti ir specialias lempas, kurios skleistų tą pačią šviesą kaip ir saulė. Jų yra visokiausių – tiek taupių, tiek ir standartinių. Tai būtų viskas ko jums reikės auginant tulpes šiltnamiuose.

Rekomenduojama:
 
Asus VivoBook X541UA Black Chocolate, 15.6 “, HD, 1366 x 768 pixels, Gloss, Intel Core i3, i3-6006U, 4 GB, DDR4, HDD 1000 GB, 5400 RPM, Intel HD, Super-Multi DL 8x DVD+/-RW, Windows 10 Home, 802.11 b/g/n, Bluetooth version 4.0, Keyboard language English,
 
LG F2J5WN3W skalbimo mašina
 
ASUS UX360CA Zenbook Flip 13.3“ Core M 8GB 256GB SSD Windows
 
Nokia 130 (2017) 1.8 “, TFT, 120 x 160 pixels, 4 MB, 0.008 GB, microSD, Dual SIM, Mini-SIM, Bluetooth, 3.0, USB version microUSB 2.0, Built-in camera, Main camera VGA MP, 1020 mAh, 4.84 cm, 11.15 cm, 1.42 cm, Warranty 24 month(s)
 
Citizen CA4250-03E

About Unseen