Tulpes Lietuvoje auginti galima ištisus metus

tulpesLietuvoje tulpės yra laikomos bene populiariausiomis gėlėmis, nes jas dovanoti galima kone kiekvienos šventės ar dienos metu. Vis daugiau žmonių pasiryžta šias gėles auginti verslo tikslais – jas noriai augina ir žiemos metu, specialiai įrengtose patalpose. Jeigu jūs esate iš tų, kurie norėtų išbandyti gėlininkystės veiklą ir iš to uždirbti, tai turėkite galvoje, kad tokia veikla tikrai pareikalaus nemažai laiko. Taipogi reikės ir investicijų, nes be jų ko gero vidaus sąlygomis paprastai šių gėlių neišauginsite. Aišku, Olandijoje tulpės yra auginamos bene labiausiai, bet nereikia pamiršti, kad interneto dėka, jūs galite semtis patirties ir šios šalies augintojų. Jie internete skelbia visą informaciją kaip tulpes auginti vidaus ir lauko sąlygomis, o taip pataria kaip tinkamai pasiruošti šaltoms dienoms.

Ištisus metus norintys auginti tulpes pirmiausia turi žinoti, kad šias gėles vėsesniais laikais reikia auginti vidaus patalpose, kuriose būtų reikiama oro temperatūra. Lietuvoje dažniausiai šios gėlės auginamos šiltnamiuose, kurie gaminami iš stiklo. Žinoma, dabar galima įsigyti tokių surenkamų šiltnamių, kurie atlaikys tiek vėjuotas, tiek lietingas ir kitas ekstremalias dienas. Tokiuose šiltnamiuose pirmiausia reikia paruošti dirvožemį. Jis turės būti drėkinamas pagal reikalavimus. Kiekvienam auginančiam tulpes reikėtų pasidomėti laistymo ypatumais, nes mat šios gėlės gali greitai pūti, jeigu jūs šaknys nuolatos bus per daug šlapios. Laistymo metu turite būti pasidomėję reikalingu vandens kiekiu – perlaistyti tulpių nevalia.

Kas liečia kitus ypatumus, tai be šiltnamio, dirvožemio bei laistymo jums reikės domėtis ir oro temperatūros palaikymu. Įprasta, kad šaltais metų sezonais teks šiek tiek išlaidauti – teks šiltnamyje įrengti šildymo sistemas. Tam kai kurie žmonės naudoja kilnojamus kūrenamus pečiukus, taip pat naudoja elektrinius. Kadangi šiuolaikiniai šiltnamiai puikiai sulaiko šilumą, tai čia daug laiko skirti nereikės – reikės tik investicijų įrangos įsigijimui.

Bene svarbiausias akcentas yra saulė – kartais tulpės be saulės spindulių net neauga, todėl gali tekti įsigyti ir specialias lempas, kurios skleistų tą pačią šviesą kaip ir saulė. Jų yra visokiausių – tiek taupių, tiek ir standartinių. Tai būtų viskas ko jums reikės auginant tulpes šiltnamiuose.

Rekomenduojama:
 
Staliukas projektoriui GidantII su ratukais, aukščio reguliavimas
 
Crucial MX500 250 GB, SSD interface SATA, Write speed 510 MB/s, Read speed 560 MB/s
 
Intenso External Portable SSD 1,8“ 128GB, Premium Edition, USB 3.0, Anthracite
 
Tammer 300232 Mercedes Benz vaikiška mašina
 
ART Ceiling Holder AR-21XP LCD/LED TV | Black | 13-37“ 51-71cm 25kg

About Unseen