Anglų kalbos kursai ar savarankiškas mokymasis?

Turbūt kiekvienas nori pagilinti tam tikrų sričių žinias. Anglų kalbos įgūdžiai patenka tarp populiariausių tikslų. Nesvarbu, ar tai Naujieji metai, ar vidurvasaris, anglų kalbos kursai traukia dėmesį. Tačiau kirba klausimas, ar šis sprendimas tikslingas, ar vis dėlto geriau pasikliauti savimi ir mokytis savarankiškai?

Už kursus reikia mokėti, bet…

Pastabus skaitytojas iškart pasakys, jog anglų kalbos kursai kainuoja. Gal mažiau, gal daugiau, bet kainuoja. Tačiau lankantieji ar lankę tokius kursus teigia, kad išleidžiama suma yra tarsi investicija – į save, į galimybes, į ateitį.

Tai, kad už kursus atseikima tam tikra pinigų suma, reiškia ir kai ką daugiau:

  1. Tai yra priemonė nuo simuliavimo. Nesilankant pamokose pinigai nueitų perniek. Toks scenarijus nemalonus, tiesa? Todėl susikoncentruojama ir nesimuliuojama.
  2. Būtų smagu, kad kursai atsipirktų, todėl ne tik juose lankomasi, bet ir stengiamasi atlikti reikiamas užduotis, tobulėti.

Jei mokotės savarankiškai…

Jei mokatės savarankiškai, išlaidų mažiau. Vis dėlto pasitaiko atvejų, kai prisiperkama knygų, tiesiog apsikraunama jomis ir… ilgainiui pamirštama, kad buvo nuspręsta gilinti įgūdžius. Todėl visai tikėtina, kad mokantis savarankiškai irgi bus skiriama lėšų. Esminis skirtumas – anglų kalbos kursai šiuo požiūriu yra tikslingi, nes investicija atsiperka. Tikslingas ir procesas, ir rezultatas.

Jei mokotės savarankiškai, sunkiau prisiversti, sunkiau susikaupti. Tai reiškia, kad ir rezultatas „prišaukiamas“ ne taip greitai. Beje, čia egzistuoja paradoksas: tikimasi, kad mokantis savarankiškai pavyks eiti į priekį itin greitai, tačiau noras viską pasiekti „čia ir dabar“ pakiša koją ir po mėnesio ar dviejų suprantama, kad esama toje pačioje starto pozicijoje. Keista, kad iš pažiūros lėtesnė pradžia kursuose iš tikro atneša spartesnį rezultatą. Kalbos mokymasis ne tik greitesnis, bet ir nuoseklesnis. Nuoseklumas čia veikiausiai ir yra svarbiausias dėmuo.

Atsakymas

Atsakymas jau aiškus: anglų kalbos kursai laimi prieš savarankišką gilinimąsi. Jei svajojate pagaliau susišnekėti anglų kalba, užsiregistruoti į pamokas ne tik rekomenduojama, bet ir labai naudinga. Nauda pajuntama visur: ir darbe, ir kelionėse, ir ieškant informacijos.

Rekomenduojama:
 
Toner SafePrint black | 1500pgs | Samsung MLT-D101S | ML-2160/2165, SCX-3405
 
HP 800 G1 SFF I5-4570 16GB 240SSD+2TB GTX1050 3GB DVD WIN7Pro
 
EF-BT580PBEGWW Samsung Galaxy Tab A 10.1“ dėklas Black
 
Sony E 18-135mm F3.5-5.6 OSS
 
Qoltec BT wireless stereo headphone + microphone | FM | TF | Black

About Zydrunas