Atsisveikinkite su drėgme išsikvietę aukštalipius

Nors sovietiniai laikais Lietuvoje jau seniai baigėsi, tačiau visgi jie paliko nemažai atsiminimų ir „suvenyrų“, kurie iki šiol neleidžia pamiršti skausmingos lietuvių patirties. Tai ne tik senyvos moterys Pilies gatvėje pardavinėjančios sovietinę atributiką, geležiniai dubenėliai vyresnių žmonių virtuvių lentynose, tais laikais gyvenusius žmones vis dar persekiojanti baimė, kuri neleidžia su žmonėmis atvirai šnekėtis, bet ir daugelio miestų, ne tik Vilniaus kraštovaizdį darkantys blokiniai namai, kurių negali uždengti net ir moderniausi pastatai, nes dauguma jų devynaukščiai, kurių ne tik neįmanoma paslėpti, bet ir kurių renovacija kainuotų be galo daug. Kad ir kaip norėtųsi tokių pastatų atsikratyti ir pradėti kurti dar modernesnį Vilniaus miestą, tačiau juose gyvena be galo daug žmonių ne tik todėl, kad butai dažniausiai juose būna pigesni, bet ir todėl, kad nemažai tokių daugiabučių yra pakankamai netoli nuo miesto centro esančiuose rajonuose, kur yra gerai išvystitas susisiekimas viešuoju transportu.

Aukštalipiai VilniujeNors minėtieji sovietų statybos blokiniai namai stovi patogiose vietose, nors juose gyvena ne tik vyresnio amžiaus žmonės, bet ir jaunos šeimos ar net emigrantai iš kitų pasaulio šalių, tačiau negali paneigti, kad gyvenant tokiuose namuose atsiranda nemažai problemų. Tai ne tik prastas kvapas laiptinėse, seni stringantys liftai ar plonos sienos, bet ir nuolat trūkinėjančios tarpblokinės siūlės, kurios gali sukelti nemažai rūpesčių. Galbūt nedaugelis tai pastebi, bet atsiradę įtrūkimai ir plyšiai tarpblokinėse siūlėse leidžia skverbtis drėgmei į butų vidų bei gadinti lubas ir sienas. Be to, dėl tokių plyšių atsiranda ir skersvėjai, todėl net ir labai kaitinant radijatoriams žiemą namuose būna šalta. Tačiau tokias problemas ištaisyti gali padėti pramoninis alpinizmas ir jo teikiamos paslaugos. Jas teikiantys aukštalipiai gali vėl užtaisyti tarpblokines siūles ir užtikrinti, kad daugiau daugiabučio gyventojų nekankintų nei drėgmė, nei skersvėjai. Aukštalipiai taip pat teikia tokias paslaugas kaip sniego nuo stogų valymas, varveklių šalinimas bei fasado remontas, kurios tikrai pravers kiekvieno daugiabučio gyventojas. Taigi, jei turite kokių nors nusiskundimų dėl statybinių brokų, pramoninis alpinizmas jums tikrai pravers.

 

Rekomenduojama:
 
Asus VivoBook X541UA Black Chocolate, 15.6 “, HD, 1366 x 768 pixels, Gloss, Intel Core i3, i3-6006U, 4 GB, DDR4, HDD 1000 GB, 5400 RPM, Intel HD, Super-Multi DL 8x DVD+/-RW, Windows 10 Home, 802.11 b/g/n, Bluetooth version 4.0, Keyboard language English,
 
LG F2J5WN3W skalbimo mašina
 
ASUS UX360CA Zenbook Flip 13.3“ Core M 8GB 256GB SSD Windows
 
Nokia 130 (2017) 1.8 “, TFT, 120 x 160 pixels, 4 MB, 0.008 GB, microSD, Dual SIM, Mini-SIM, Bluetooth, 3.0, USB version microUSB 2.0, Built-in camera, Main camera VGA MP, 1020 mAh, 4.84 cm, 11.15 cm, 1.42 cm, Warranty 24 month(s)
 
Citizen CA4250-03E

About Juozapas