darbas internetu

Darbas internetu: ką reikia žinoti apie legalumą?

Dabar darbas internetu net ir lietuvius vilioja savo perspektyvomis – vis daugiau žmonių imasi savarankiškos veiklos. Tiesa, ne visi skiria dėmesį legalios veiklos vykdymui – kiekviena testinė veikla yra apmokestinama t.y. būtina įregistruoti veiklą bei mokėti mokesčius. Kiekviena veikla turi savų ypatumų, tačiau tai neatleidžia nuo prievolių – kai kurie žmonės vis dar galvoja, kad yra veiklų, nuo kurių gaunamo pelno nereikia mokėti valstybės nustatytų mokesčių. Nuo visko turi būti mokami mokesčiai ir nesvarbu kokį pelną pasiekėte – jeigu tai veikla, o ne atsitiktiniai sandoriai, ji turi būti įforminama tinkamai.

Nereikėtų manyti, kad legalios veiklos vykdymas pasižymi popierizmu – jeigu esate paprastas žmogus, o ne įmonė, jūsų veikla gali būti vykdoma gana paprastai ir be didesnio dokumento pildymo. Įprastai, dirbantys internete dažniausiai registruoja individualią veiklą. Tai pati priimtiniausia forma, nes nereikia daug laiko skirti dokumentų tvarkymui bei buhalterijos vedimui. Čia viskas yra supaprastinama, todėl tokių dokumentų pildymas net ir nelabai susigaudantiems žmonėms gali būti itin lengvas.

Darbas internetu pasižymi tuo, kad čia veiklos yra skirstomos. Jeigu kalbame apie legalumą, pirmiausia reikėtų žinoti tikslų veiklos pobūdį, nes matote, jeigu jūsų veikla bus priskiriama prie laisvųjų profesijų, tai jums teks mokėti 15 procentų GPM tarifą, kitoms veikloms jis siekia 5 procentus. Kaip žinoti kokį procentą teks mokėti jums? Paprasčiausiai, laisvosios profesijos yra skelbiamos VMI tinklapyje t.y. čia turi būti teikiamos intelektualios paslaugos – programavimas, teisininkų konsultacijos, advokatų paslaugos, dizaineriai, rašytojai, notarai taip pat moka 15 procentų ir t.t. Visoms kitoms veikloms yra taikomas 5 procentų GPM tarifas įkaitant ir prekybą internetu.

Kas liečia dokumentų pildymą, tai svarbiausias aspektas yra tas, kad dirbantys pagal individualią veiklą turi pildyti tik pajamų bei išlaidų žurnalą arba gali turėti savo sugalvotą dokumentą, kuriame būtų matomi visi reikalaujami duomenys. Taip pat reikės sandorio metu išrašyti sąskaitą faktūrą. PVM sąskaitą faktūrą rašo tik tie, kurie yra PVM mokėtojai. Sąskaitos išrašomos sudarant sandorį – apmokant už prekes ar paslaugas.

Rekomenduojama:
 
Toner SafePrint black | 1500pgs | Samsung MLT-D101S | ML-2160/2165, SCX-3405
 
HP 800 G1 SFF I5-4570 16GB 240SSD+2TB GTX1050 3GB DVD WIN7Pro
 
EF-BT580PBEGWW Samsung Galaxy Tab A 10.1“ dėklas Black
 
Sony E 18-135mm F3.5-5.6 OSS
 
Qoltec BT wireless stereo headphone + microphone | FM | TF | Black

About Unseen