Laisvalaikis,  Pirkiniai,  Sveikata

Elektroninės cigaretės būdas mesti rūkyti?

elektronine cigarete smartXX amžiaus viduryje Kinijos rinkoje pasirodžiusios elektroninės cigaretės sukėlė labai didelę diskusijų bangą, kuri nerimsta iki šiol. Kol vieni mano, kad elektroninės cigaretės tėra paprasčiausiai naujas pasipelnymo būdas, kiti tikisi, kad tai gali padėti net ir pasyviems rūkoriams atsisakyti cigarečių. Tiesa, šio tipo elektroninių cigarečių pradininkas ir sukūrė pastarąsias su tuo tikslu, kad asmenys jomis pasinaudoję mestų rūkyti, kadangi plaučių vėžys yra viena iš baisiausių ligų, dėl kurios kasmet miršta šimtai tūkstančių žmonių. Elektroninė cigaretė, net ir jei ir nepaskatins jūsų apskritai atsisakyti rūkymo teikiamo malonumo, bent jau sumažins pačią žalą, kadangi galite pasirinkti benikotinį variantą. Norite sužinoti kiek daugiau?

Kodėl žmonės rūko?

Pasyvus ir nepasyvūs rūkoriai galėtų būti skiriami į dvi dalis priklausomai nuo to, kodėl jie rūko. Tiek viena, tiek kita priežastis gali visiškai prarasti savo vertę, jei išbandysite elektronines cigaretes.

  1. Nikotino kiekis. Dažniausiai asmenys, kurių organizmai jau yra pripratę prie nikotino yra vadinami pasyviais rūkoriais. Svarbiausia čia jiems tampa medžiaga, kuri suteikia tam tikrą atsipalaidavimo ir malonumo skonį. Elektroninė cigaretės tampa puikiai alternatyva, kadangi joje galima reguliuoti nikotino kiekį. Taigi, pradedate nuo didesnio ir taip po truputį jį mažinate, kol galiausiai, visiškai atsisakote nikotino. Taip mažinant normą organizmas net nepajus, kad jūs sukčiaujate.
  2. Kita dalis rūkorių, kurie vadinami ne tokiais ištikimais cigaretei yra tie, kurie rūko dėl pačio proceso. Tokiu atveju elektroninė cigaretė yra puikus būdas nenuodyti savo organizmo, tačiau atlikti veiksmą, kurio jums taip reikia. Paprasčiausiai, pasirinkite skonius, tačiau visiškai nenaudokite nuodingų medžiagų. Tiesa, kai kuriems nuolatinis gebėjimas rūkyti visur – panaikina patį rūkymo malonumą ir taip elektroninė cigaretės padeda atsisveikinti su rūkymu apskritai.

Elektroninės cigaretės, kad ir iš kurios pusės pažiūrėtumėte, tai puikus būdas atsakyti rūkymo apskritai. Vis daugiau žmonių įvertina jos teikiamus privalumus. Nepaisant to, kad Lietuvoje jos vis dar nėra įteisintos – beveik visose internetinėse parduotuvėse ir net kai kuriose tabako prekybos vietose, gali įsigyti vieną iš šio pobūdžio variantų.

Elektroninės cigaretės vienas iš patraukliausių būdų mesti rūkyti, kadangi jis nesukelia jokio diskomforto, netgi priešingai, tai gana maloni alternatyva. Kai kurie elektroninės cigaretės teikiamą dūmą lygina su kaljanu. Galite pasirinkti konkrečiai jums skaniausią variantą: braškės, vanilė, mėta… Juolab, nejausite jokio psichologinio spaudimo, kaip nutinka tiems, kuri vieną rytą atsikėlę nusprendžia, kad laikas atsisakyti šios gyvenimo priklausomybės. O ką jau kalbėti apie pleistriukus ir gumas, kurie sukelia labai nemalonų pojūtį net ilgiau nei savaitę: nemalonus skonis, galvos svaigimas, skrandžio skausmai… Ir viskas, kad vieną rytą pavyktų atsisakyti cigaretės. Kai egzistuoja kur kas paprastesnis būdas – vertėtų juo pasinaudoti.

Elektroninės cigaretės šiuo metu įvardijamas kaip vienas iš sėkmingiausių būdų mesti rūkyti. Jei perskaitėte knygą, naudojote pleistriukus ir gumas, galiausiai, hipnozes ir jums niekas nepadėjo – pasinaudokite elektroninių cigarečių variantu. Juk gyvenimas be dūmo gali būti kur kas šviesesnis ir malonesnis. Pabandykite, įvertinkite ir džiaukitės.