fotografijos kursai

Fotografijos kursai persikelia į gamtą

fotografijos kursaiVisi mokymai yra savotiškai nuobodūs. Sėdi grupė žmonių prie stalų kokiame konferencijų centre, žiopso į dėstytoją ir jo rodomas skaidres dideliame ekrane. Paskui kavos pertraukėlė, klausimai, sertifikatų išrašymas. Žodžiu, visiška nuobodybė. O tai kainuoja 100-200 eurų. Už tokią sumą galima nuveikti daug linksmesnių dalykų, tačiau šiandien mes ne apie tai.

Fotografijos kursai yra unikalūs mokymai, kadangi čia teorija žengia koja kojon su praktika. Bet be teorijos čia tikrai neapsieinama, nes per itin trumpą laiką dėstytojas turi paaiškinti keletą svarbių fizikinių reiškinių – kaip per fotoaparato lęšį eina atspindėta nuo daiktų šviesa ir kaip ji sukuria skaitmeninį atvaizdą, kuris vėliau formatuojamas į jpg failą ir tampa mūsų žinoma kelių megabaitų dydžio nuotrauka. Toliau eina praktika.

Štai čia fotografijos kursai dažnai persikelia į lauką, kur viską galima išbandyti savo kailiu ir sužinoti:

  • Kaip fotografuoti prieš saulę, kad matytųsi veidai;
  • Kaip fotografuoti tolimus ir artimus objektus, kad būtų išryškinamas vienas ar kitas (fokusavimas);
  • Kaip fotografuoti apsiniaukusią dieną;
  • Kaip fotografuoti naktį;
  • Kaip nufotografuoti panoraminę nuotrauką neturint specialios įrangos;
  • Kaip nufotografuoti „freezelight“ efektu praturtintą vaizdą;
  • Kaip nufotografuoti judančius objektus, o taip pat kaip iš judesio padaryti meninę fotografiją;
  • Kaip padaryti tobulą asmenukę (selfie)

Ir dar daugybę kitų gudrybių…

Fotografuoti yra tik pusė darbo, tad fotokursai moko ir kitų svarbių dalykų – kaip apdirbti padarytas nuotraukas.

Naudojantis specialiomis programomis nuotraukas galima paryškinti, užtušuoti tam tikrus trūkumus, išryškinti tam tikrus objektus, sodrinti spalvas, gerinti šviesos ir tamsos balansą. Tam reikia specialių žinių, todėl fotografijos kursai, apimantys dar ir nuotraukų retušavimą yra labai paklausūs.

Gamtoje padarytoms fotografijoms tai labai aktualu, nes būtent taip galima perteikti dangaus grožį, mažas detales tarp vešinčios augalijos, nakties ir prieblandų pasaulį. Visam tam nereikia prašmatnių fotoaparatų su 15 skirtingų objektyvų. Pakanka turėti vieną ir sugebėti parinkti tinkamą rėžimą. „Muilinėse“ parinktų rėžimų kartais nepakanka, todėl kursuose mokoma, kaip tai pasidaryti patiems. Tobulai. Taip, kaip patogu kiekvienam.

Norite išmokti fotografuoti? Pavasaris – tinkamiausias laikas fotokursams. Užsiregistruokite jau dabar!

Rekomenduojama:
 
Acer Aspire 3 A315-41 Black, 15.6 “, Full HD, 1920 x 1080 pixels, Matt, AMD, Ryzen 5 2500U, 8 GB, DDR4, HDD 1000 GB, 5400 RPM, Radeon Vega8 Mobile Graphics, No Optical drive, Windows 10 Home, 802.11 ac/a/b/g/n, Bluetooth version 4.0, Keyboard language En
 
Toshiba Canvio Basics 2.5 1TB HDD Black USB 3.0
 
Kingston SSDNow UV500 240 GB, SSD form factor 2.5“, SSD interface SATA, Write speed 500 MB/s, Read speed 520 MB/s
 
Lexibook BTL710 Decotech BT kolonėlė
 
Acer Aspire 3 A315-51 Black, 15.6 “, Full HD, 1920 x 1080 pixels, Matt, Intel Core i3, i3-6006U, 4 GB, DDR4, SSD 128 GB, Intel HD, No Optical drive, Windows 10 Home, 802.11 ac/a/b/g/n, Bluetooth version 4.0, Keyboard language English, Warranty 24 month(s)

About rasytojas