geras oras

Gera savijauta priklauso nuo gero oro

Neseniai buvo atliktas tyrimas, kurio metu mokslininkai nustatė, jog blogai vėdinamas kambarys arba didesnė patalpa net gi labiau kenkia, nei blogas atmosferos oras. Nieko keisto, kad dabar vis daugiau žmonių svarsto apie geresnę kondicionavimo sistemą – juk ne visada galima prasivėdinti kambarį natūraliai – kartais tai nėra patogu. Vadinasi, į pagalbą jums gali atskubėti oro kondicionieriai. Tačiau, ar jie iš tiesų tokie svarbūs mūsų gyvenimuose? Tai ir pabandysime išsiaiškinti.

Mitas – užtenka tik oro ventiliatoriaus

Deja, ventiliatoriai nėra geras pagalbininkas, jeigu norite gerai išvėdinti kambarį – pavyzdžiui, jeigu turite ventiliatorių vonios kambaryje, galite pastebėti, kad dažniausiai jis neturi didelės įtakos, nebent atidarote vonios duris. Taip yra todėl, kad įprastas ventiliatorius negali išjudinti didelio oro kiekio. Be abejo, ventiliatorius galėtų daryti didesnę įtaką orui, jeigu durys visuomet būtų atidarytos, arba jeigu kambario durys nesandarios. Tačiau, tai nėra patogu, o panašų rezultatą gautumėte tiesiog atsidarę visas duris ir langus ir pravėdinę kambarį natūraliu būdu.

Oro kondicionieriaus poveikis žmogui

Anksčiau buvo labai daug diskusijų šia tema – ar oro kondicionieriai padeda žmogaus organizmui, o gal jie kenkia? Kadangi su oro kondicionieriumi jūs galite reguliuoti temperatūrą kambaryje, tai tikrai naudingas dalykas visiems, kas yra jautrūs dideliems temperatūros pokyčiams. Negana to, dabar gaminami kondicionieriai dažniausiai turi filtrus, kurie padeda greičiau išvalyti konkrečius oro teršalus – pavyzdžiui, cigaretės dūmus, maisto gaminimo garus. Šiems dalykams yra skirtas anglies filtras. Tačiau, pirminio valymo filtras yra taip pat labai reikalingas, kadangi jis gali pašalinti smulkesnes daleles, todėl išvalo orą geriau – toks filtras gali sunaikinti bakterijas, kurios sukelia kvėpavimo ligas.

Geriausia, jeigu jaučiatės kaip miške

Jeigu jaučiate lengvą ir gaivų orą, vadinasi – viskas gerai. Gaivus oras itin jaučiamas miške arba prie vandens. Kai kurie oro kondicionierių gamintojai seniai tai pastebėjo ir stengiasi visomis naujausiomis technologijomis užtikrinti, kad oras kondicionieriais vėdinamose patalpose būtų kuo natūralesnis.

Taip pat labai svarbu sumažinti alergenų, bakterijų ir kitų žmogui pavojingų medžiagų veiklą – atrodo, kad šiais laikais tai padaryti darosi vis lengviau, todėl nieko keisto, kad oro kondicionierių pardavimas pastarąjį pusmetį gerokai pakilo į viršų.

Rekomenduojama:
 
Acer Aspire 3 A315-41 Black, 15.6 “, Full HD, 1920 x 1080 pixels, Matt, AMD, Ryzen 5 2500U, 8 GB, DDR4, HDD 1000 GB, 5400 RPM, Radeon Vega8 Mobile Graphics, No Optical drive, Windows 10 Home, 802.11 ac/a/b/g/n, Bluetooth version 4.0, Keyboard language En
 
Toshiba Canvio Basics 2.5 1TB HDD Black USB 3.0
 
Kingston SSDNow UV500 240 GB, SSD form factor 2.5“, SSD interface SATA, Write speed 500 MB/s, Read speed 520 MB/s
 
Lexibook BTL710 Decotech BT kolonėlė
 
Acer Aspire 3 A315-51 Black, 15.6 “, Full HD, 1920 x 1080 pixels, Matt, Intel Core i3, i3-6006U, 4 GB, DDR4, SSD 128 GB, Intel HD, No Optical drive, Windows 10 Home, 802.11 ac/a/b/g/n, Bluetooth version 4.0, Keyboard language English, Warranty 24 month(s)

About frontrank