Berlynas

Jeigu lankotės Vokietijoje

berlynas1Vokietija yra išties didelė šalis. Natūralu, jog jei jau nusprendžiama keliauti į šią šalį, dažnai apsiribojama vienu ar kitu regionu ar net miestu. Kartais keliaujama į šalies pietinę – pietrytinę dalį, arčiau Alpių, kur galima paslidinėti žiemą ar smagiai pasivaikščioti kalnų takeliais vasarą. Kartais aplankomas istorinis Brėmenas su Heide parku netoliese. Dažnai traukiama tiesiog į Berlyną, šalies sostinę, daugiamilijoninį, tuo pačiu ir multikultūrinį miestą, kur ką veikti turbūt rastų kiekvienas.

Žvilgsnis į Berlyną paprastai prasideda nuo standartinių lankytinų objektų. Parlamento pastatas, didelis ir galingas, istorinė Berlyno siena, kurios belikę trupiniai, televizijos bokštas ir didelė Aleksandro aikštė, net Europos mastu didžiulis zoologijos sodas, nepaliekantis abejingų mažųjų keliautojų. Patogu yra tai, jog išvardintus ir daugelį kitų objektų galima tiesiog apeiti. Žinoma, ne taip ir greitai, ir ne per vieną dieną, tačiau vis tik jie daugiau ar mažiau yra miesto centrinėje dalyje. Tad jei turite stiprias kojas ir gerą nuotaiką, galima neblogai sutaupyti tiek išvengiant transporto bilietų, tiek ir specialių ekskursijų.

Pasivaikščiojimai po Berlyną žavūs dar ir dėl to, jog šiame mieste gausu parkų. Nors iš pažiūros miestas didelis ir pilnas žmonių, tačiau jame įsikomponuoja ir nemažai žaliųjų erdvių. Lankant lankytinus objektus dažnai galima užsukti atsikvėpti į didesnį ar mažesnį parkelį, pailsėti prie fontano ant suoliuko, trumpam pamiršti miesto šurmulį. Didžiausias ir garsiausias yra Žvėrių parkas, vėlgi esantis daugiau ar mažiau centrinėje miesto dalyje. Ir šiame parke tikrai galima sutikti žvėrių, na bent jau lapių.

O štai būdų atsigauti į Berlyną tikrai netrūksta. Šis miestas gali būti puikus sprendimas mąstant apie savaitgalio kelionę. Į jį skraido lėktuvai, važiuoja tiek reisiniai, tiek specialūs turistiniai autobusai. Galima į šį Vokietijos miestą tiesiog atvažiuoti. Tiesa, tokiu atveju reikia nusiteikti jau maždaug paros kelionei. Kartais autobusų kompanijos bilietų į šį miestą pasiūlo labai pigiai, tad nieko keisto, jog Berlynas gana smarkiai populiarėja. Vis daugiau draugų ir pažįstamų gali pasigirti buvę šiame mieste, gali papasakoti ir patarti, kur gi verta nueiti. Bei, ko gero daugelis, gali parekomenduoti nedvejoti ir būtinai aplankyti šią Vokietijos sostinę.

Rekomenduojama:
 
Asus VivoBook X541UA Black Chocolate, 15.6 “, HD, 1366 x 768 pixels, Gloss, Intel Core i3, i3-6006U, 4 GB, DDR4, HDD 1000 GB, 5400 RPM, Intel HD, Super-Multi DL 8x DVD+/-RW, Windows 10 Home, 802.11 b/g/n, Bluetooth version 4.0, Keyboard language English,
 
LG F2J5WN3W skalbimo mašina
 
ASUS UX360CA Zenbook Flip 13.3“ Core M 8GB 256GB SSD Windows
 
Nokia 130 (2017) 1.8 “, TFT, 120 x 160 pixels, 4 MB, 0.008 GB, microSD, Dual SIM, Mini-SIM, Bluetooth, 3.0, USB version microUSB 2.0, Built-in camera, Main camera VGA MP, 1020 mAh, 4.84 cm, 11.15 cm, 1.42 cm, Warranty 24 month(s)
 
Citizen CA4250-03E

About Julius