Kaip sutvarkyti seną sodą?

Tikriausiai kiekvienas vasarą, kai jau galutinai įgrista dienas leisti tvankiame miesto ore, svajoja kuo greičiau ištrūkti į gamtą ar tiesiog išvažiuoti kur nors atostogauti. Žinoma, ne visiems tai padaryti leidžia darbai, todėl kartais tiesiog lieka tenkintis savaitgaliais, praleistais parke. Tačiau kiekvienas, kurio artimieji turi prie Vilniaus esantį kolektyvinį sodą, ten gali susikurti savo nedidelę vasaros oazę, kur galėtų ir pats atsipalaiduoti prižiūrėdamas augalus, ir pasikviesti draugų pasisėdėti. Žinoma, jei sodo namelis yra senas ir netvarkytas daugybę metų, prieš paverčiant sodą savo oaze, reiks į jį įdėti nemažai darbo, tačiau jei neturi daug lėšų, kurias galėtumėte skirti sodo tvarkymui, galite apsieiti ir su kiek paprastesniais sodo pokyčiais.

Tinklelis nuo uodųVisų pirma, išneškite iš namelio visus senus daiktus, patikrinkite kiekvieną kambarį ir kiekvieną kertę nuo užsislėpusių senienų. Tuomet teks pasiraitoti rankoves ir namelį išvalyti nepaliekant nei vieno voratinklio, taip pat kruopščiai apžiūrint ar namelyje nėra kur nors sudarytų širšių ar laukinių bičių lizdų, ar po grindimis nėra susidariusių skruzdėlynų. Jei yra – nedelsdami susisiekite su specialistais, kurie padės juos pašalinti. Nebrangiai kainuos ir kurios nors namo dalies perdažymas, ypač jei dažai yra apsilupę, tai pat kruopščiai nuplaukite langus, apsirūpinkite priemonėmis nuo vabzdžių, tokiomis kaip tinkleliai nuo vabzdžių, žvakės, atbaidančios uodus, pakabinama muses baidanti juostelė. Baigus darbus namelį reiks tikrai ilgai vėdinti, norint kad iš jo pasitrauktų pelėsių ir senienų kvapas, todėl tinkleliai nuo uodų užtikrins, kad bevėdinant neatsirastų jokių nepageidaujamų svečių. Tinklelis nuo vabzdžių nepraleidžia jokių parazitų, tačiau leidžia kambariams kuo puikiausiai vėdintis, taip pat puikiai praleidžia šviesą, todėl kiekvienas, turintis sodo namelį tiesiog privalo keletą tokių įsigyti.

Norint, kad ne tik sodo namelis, bet ir pats sodas atrodytų gerai, pirmiausia reikia nuspręsti, ką kokioje zonoje norėsite sodinti. Jei negalite daug laiko skirti augalų priežiūrai, tiesiog išraukite visas piktžoles, panaikinkite senas lysves ir visą teritoriją užsėkite veja. Taip pat nepamirškite patikrinti, ar sode nėra sergančių medžių, tada juos būtinai reikės nupjauti, kad jie neužkrėstų kitų.

Rekomenduojama:
 
Toner SafePrint black | 1500pgs | Samsung MLT-D101S | ML-2160/2165, SCX-3405
 
HP 800 G1 SFF I5-4570 16GB 240SSD+2TB GTX1050 3GB DVD WIN7Pro
 
EF-BT580PBEGWW Samsung Galaxy Tab A 10.1“ dėklas Black
 
Sony E 18-135mm F3.5-5.6 OSS
 
Qoltec BT wireless stereo headphone + microphone | FM | TF | Black

About Juozapas

One thought on “Kaip sutvarkyti seną sodą?

Comments are closed.