Kosmetikos ir kvepalų istorijos pradmenys

calvin-klein-euphoria-blossom-edt-moterims-100ml-kvepinkis.ltŽmonės puošė ir gražino savo kūną nuo seno. Apie veido ir kūno puošybą kiekviena tauta tu­rėjo savą supratimą. Paradoksas, bet visa, kas nauja — gerai pamiršta sena. Ir nors praėjusių amžių veido ir kūno puošyba dabar mums atro­do keista, ji turėjo tuos pačius tikslus, kaip ir šiuolaikinės kosmetikos priemonės: puošti, pa­slėpti defektus, pabrėžti tai, kas gražu.

Kosmetikos istorijos ištakose slypi sveikas protas ir funkcionalumas. Viskas kilo iš as­mens higienos būtinumo suvokimo, ritualinės puošybos ir noro išsiskirti. Vyrai atlikdavo ri­tualinę puošybą, kad atbaidytų piktus demo­nus, išgąsdintų priešus, prisišauktų sėkmę, moterys — per ritualines aukojimo šventes, dėl grožio, norėdamos išsikviesti gerąsias dvasias ar lietų ir -kt.

Kasinėjant pirmykščių žmonių stovyklavie­tes buvo rasta lūpų dažų. Jų sudėtis iš esmės panaši į šiuolaikinių lūpų dažų sudėtį, pagrin­dą sudaro riebalai ir dažiklis.

Manoma, kad pirmieji veido ir kūno puošy­bą menu pavertė senovės egiptiečiai. Nustatyta, kad jau 4500 metais prieš mūsų erą Egipte bu­vo naudojama daug kosmetinių medžiagų. Ži­nios, kaip jas naudoti, priklausė išrinktųjų kas­tai — žyniams, taigi galima būtų teigti, kad Egipto žyniai buvo ir pirmieji kosmetologai. Jų sukurta kosmetika ir kvepalais naudojosi ir aristokratai, ir paprasti žmonės.

Egipte dažėsi ir vyrai, ir moterys. Turtingie­ji naudojo brangiai kainuojančias kosmetikos priemones, kurias pirkdavo iš žynių ir mokė­davo didžiulius pinigus, neturtingi — liaudiškas.

mis. Tačiau ši kosmetika kartais nebuvo tokia nekenksminga, kaip atrodė. Pavyzdžiui, to meto pudroje buvo didelis kiekis švino, kuris, kaip ži­noma, labai kenksmingas organizmui.

Aišku, kai kurie senovės receptai šiandien kelia šypseną. Štai vienas tokių:

„Baltus balandžius lesinti pušies sėklomis 15 dienų, po to juos papjauti. Nupjauti galvą, ko­jas, išimti vidurius ir, kas liko, sumalti, pridėti į masę baltos duonos, išmirkytos migdolų pie­ne, pridėti 400 gramų veršiuko smegenų ir iš­lydytų kiaulės taukų. Viską pavirinti ant lėtos ugnies, kol susidarys vientisa masė“. Manoma, kad tai buvo puikus preparatas vei­dui valyti, kuris suteikdavo odai baltumo ir žvil­gesio.

Viduramžiais kosmetiniai receptai buvo lai­komi griežtoje paslaptyje ir perduodami iš kar­tos i kartą tik artimiausiems šeimos nariams. Be to, gaminant kosmetikos preparatus buvo būtina atlikti tam tikrus ritualinius veiksmus. Net medicinos tėvas Hipokratas parašė ketu­rių tomų veikalą apie kosmetiką, kuriame ga­lima rasti patarimų moterims, kaip Įtrynimais pagerinti vystančios odos išvaizdą, priemonių blogam kvapui iš burnos pašalinti, kaip pa­gaminti pastą dantims valyti, kremą odai minkštinti arba pigmentinėms dėmėms šalinti ir dar daug visokių receptų. Makiažas graikams buvo dar svarbesnis nei egiptiečiams.

Veido puošybai graikės naudojo balinamą­sias medžiagas, skaistalus, ryškino antakius suodžių, kiaušinio baltymo ir medžio dervos mišiniu.

Bet didžiausių aukštumų kosmetikos me­nas pasiekė Senovės Rytuose. Senovės Rytų moterų kosmetikos priemonių komplektą su­darė chna, basma, nagų dažai, skaistalai, ba­linamosios medžiagos, aromatiniai aliejai. Daugiau apie mus galite rasti mūsų bloge http://blog.lrytas.lt/kvepinkis/

Rekomenduojama:
 
Ecovacs Window Cleaning Robot WINBOT X
 
Dell Latitude 7490 Black, 14 “, Full HD, 1920 x 1080 pixels, Matt, Intel Core i5, i5-8250U, 8 GB, DDR4, SSD 256 GB, Intel UHD, No Optical drive, Linux, 802.11ac, Bluetooth version 4.2, Keyboard language English, Keyboard backlit, Warranty ProSupport Onsit
 
Ocean Mist Volume Apimties suteikiantis šampūnas, 100 ml
 
Tristar KA-5043 termoventiliatorius
 
Dyson V7 Animal dulkių siurblys/šluota

About admin