Sklypo paskirties keitimas

Kuomet sklypo paskirties keitimas apsimoka

Visi, kas bent kiek domėjosi galimybe gyventi užmiestyje, turbūt susidūrė su įdomiu reiškiniu. Žemės ūkio paskirties sklypas visada kainuos kelis, keliolika ar net dar daugiau kartų pigiau, nei namų valdos sklypai kur nors greta. Tai suprantama ir natūralu – norintiems pasistatyti namą žemės ūkiui skirtoje žemėje teks praeiti nemažai formalumų. Pavyzdžiui tokių, jog reikės oficialiai tapti ūkininku. Pripažinkime, tai miesto žmogui, norinčiam modernaus namo ir ramybės, o ne kaimo darbų užmiestyje, visai neatrodo viliojanti perspektyva. Būtent dėl to žemės sklypo paskirties keitimas dažnai tampa komercine paslauga, kuri leidžia ir verslui gyvuoti, ir sklypo savininkui kur kas paprasčiau pasistatyti namą pernelyg nesigilinant į menkai įdomią biurokratiją.

Sklypo paskirties keitimasTačiau natūraliai gali kilti klausimas – o kam tas žemės sklypo paskirties keitimas, jeigu iš karto galima pirkti namų valdos sklypą ir turėti kur kas mažiau rūpesčių. Atsakymas paprastas – kaina. Tokių sklypų kaina skiriasi labai stipriai, ir dažnai samdant įmonę, kuri užsiima visais sklypo paskirties keitimo formalumais, žemės ūkio paskirties sklypo pirkimas ir pavertimas į namų valdos sklypą kainuos kur kas pigiau. O sutaupyti pinigai pravers, statybų procese bus reikalinga ir topografinė nuotrauka, ir projektai, ir pats namas kainuos tikrai daugiau nei galvojate dar svajonių stadijoje. Tad reikėtų protingai taupyti dar iš anksto.

Sklypo paskirtis pakeista – kas toliau?

Jeigu žemės sklypo paskirties keitimas jūsų valdose jau įvyko, reikia žengti kitą žingsnį statybų link – pasidaryti topografinę nuotrauką. Jos reikės projektuojant namą ir ieškant jam vietos jūsų sklype. Ypač tuo atveju, jeigu topo sklypas yra ne tuščias laukas, bet turi ir įvairių komunikacijų tinklą, ir senų medžių, ir įvažiavimą konkrečioje vietoje. Tad topografinė nuotrauka yra tikrai reikalinga. Galų gale ji tiesiog būtina.

Jei pamanėte, jog kita statybų stadija bus geodeziniai matavimai, galiu jus nuraminti. Jų reikės dar prieš keičiant žemės sklypo paskirtį, tad juos jau turėsite. Netgi suderintus su kadastro registru. Vėliau, kuomet turėsite topografinę nuotrauką, su registru reikės suderinti ir ją. Tačiau viskas bus žingsnio po žingsnio.

Bet kokiu atveju sugalvojus kraustytis iš miesto į kaimą, perkant sklypą, keičiant jo paskirtį, rengiant namo projektą ir darantis tam topografinę nuotrauką reikia iš anksto susitaikyti, jog biurokratijos ir popierizmo jums tikrai netrūks. Tai – neišvengiama dalis kalbant apie nekilnojamąjį turtą. Tad nieko keisto, jog vis daugiau gyventojų linkę šias problemas perleisti įvairioms iš to gyvuojančioms įmonėms.

Rekomenduojama:
 
Sony ZS-RS70BTB magnetola NFC/BT
 
Philips 22PFS5303/12 22“ (55 cm), Full HD Ultra Slim LED, 1920 x 1080 pixels, DVB T/C/T2/T2-HD/S/S2, Black
 
Navitel E500 Magnetic navigacija 8GB
 
Prestigio PFP1242DUO Grace B1 mobilus telefonas Black
 
3MK NaturalCase Huawei, Mate 10 Pro, Polypropylene, Transparent Black

About Julius