akmens gaminiai

Natūralaus akmens gaminiai – ilgaamžiai ir vieni patvariausių industrijoje

akmens gaminiaiNuo seno yra žinoma ne tik apie teigiamą akmens poveikį žmogaus organizmui, tačiau ir apie šios kietos uolienos panaudojimo galimybes statyboje. Akmuo pasižymi stiprumu ir ilgaamžiškumu, o ir natūralaus akmens gaminiai – itin praktiški bei patvarūs. Todėl šiandien akmuo yra plačiai naudojamas tiek aplinkos, tiek eksterjero ir interjero dizaino kūrime. Vis tik, dėl skirtingos sudėties, gavybos ir apdirbimo metodų, akmenys skiriasi savo išvaidza bei savybėmis. Todėl, įrenginėjant kiemą ar virtuvę, vertėtų žinoti kokį akmenį kurios erdvės kūrimui naudoti yra geriausia.

Netrumpą patirtį akmens gamybos srityje turinčios kompanijos „Veritas Ana“ atstovai įsitikinę, jog tokios savybės kaip higieniškumas, lengva priežiūra, estetinis grožis ir ilgaamžiškumas lėmė, jog natūralaus akmens gaminiai, nepaisant greitai beiskeičiančių mados tendencijų, išlieka tarp populiariausių, naaudojamų namų interjero, eksterjero bei lauko aplinkos kūrimui.  Visgi, specialistai sutinka, kad akmuo, puikiai tinkantis vonios kambario plytelių gamybai, gali tapti blogu pasirinkimu virtuvės stalviršių rengimui. Tarkime, pastarųjų gamybai tinkamiausiu akmeniu specialistai įvardina granitą. Pagal Moso skalę (gamtinių akmenų kietumo nustatymo skalė, – aut. past.) granitas priskiriamas prie kietųjų grupės ir dėl šios priežasties jo atsparumas įbrėžimams, karščiui, bakterijoms bei skysčiams yra vienas stipriausių. Granitas yra itin tinkamas ir grindų, laiptų bei pastatų išorės apdailai. Kietųjų akmenų grupei taip pat priskiriami: kvarcitas, sienitas, gabras labradorita ir kiti.

Tuo tarpu, marmuras pagal Moso skalę priskiriamas prie vidutinio kietumo grupės, kuriai taip pat priskiriami: dolomitas, skalūnai, klintis, vulkaniniai tufai ir kiti. Šios grupės akmenys, o ypatingai marmuras, dėl nesunkaus apdirbimo yra itin plačiai naudojami pastatų vidaus apdailai. Marmuras taps puikiu pasirinkimu įrenginėjant vonią, o marmurinės skulptūros, vidinės palangės bei marmurinė židinio apdaila taps subtilia interjero puošmena. Vis tik, dėl mažesnio atsparumo mechaniniam poveikiui ir gamtos veiksniams yra mažiau rekomenduotina iš marmuro gaminti grindis, laiptus bei jau minėtus virtuvės baldų stalviršius, kurie nesunkiai gali būti subraužyti.

Kalbant apie natūralaus akmens gaminius apskritai, vertėtų išskirti ir dar vieną itin svarbią jų teigiamą savybę. Akmuo yra chemiškai intertiška medžiaga, o tai reiškia, kad žemoje temperatūroje jis nereaguoja su kitomis medžiagomis ir dėl to neišskiria alergenų. Tai yra svarbu, kalbant apie žmones, kurie yra alergiški tam tikroms cheminių reakcijų metu susidarančioms medžiagoms. Taip pat, interjero apdailai dažniausiai naudojamas poliruotas akmuo, o jis pasižymi viena puikia savybe – jis neturi ertmių, kurios neretai tampa puikia vieta bakterijoms kauptis ir daugintis. Tad, ir natūralaus akmens gaminiai yra itin draugiški žmogaus organizmui.

Rekomenduojama:
 
Hitachi Refrigerator R-BG410PRU6X (GS) Free standing, Combi, Height 190 cm, A++, No Frost system, Fridge net capacity 215 L, Freezer net capacity 105 L, Display, 41 dB, Silver Glass
 
Orient FQC0S00BA0
 
Spausdintuvas HP Pro M501dn
 
Unold Coffee Machine to go 28310 Coffee maker type Drip, 400 W, White/brown
 
WD WDBYNN0010BBL-WESN 1TB 2.5“ HDD diskas Blue

About rasytojas