filmai online

Nelegalių filmų žiūrėjimas: ar vartotojai baudžiami?

Ieškant filmo vakarui, neretas interneto vartotojas nė nesusimąsto, jog dauguma filmų portalų platina piratinę produkciją. Tačiau reikėtų pabrėžti tai, kad dauguma filmus internetu žiūrinčių žmonių irgi nesuvokia, jog jie elgiasi neteisėtai. Nors Lietuvoje dar nė karto nebuvo nubaustas nelegalius filmus žiūrintis asmuo, reikėtų vis tiek būti kiek atsargesniems, nes mat bausmės yra nemažos. Tai liečia tiek nepilnamečius asmenis, tiek ir suaugusius. Nelegalių filmų žiūrėjimas dažniausiai užtraukia milžiniškas baudas ir tuo pačiu tenka atlyginti žalą kino kūrėjams. Tačiau ar Lietuvoje lengva nubausti tuos, kuriems filmai online yra kasdienybė?

Jeigu jūs internete nuolatos žiūrite nelegalius filmus, tai reiškia, kad jūs pažeidžiate įstatymus. Verta pabrėžti, kad nelegalių filmų žiūrėjimas internete yra laikoma didžiausias priežastimi kodėl lietuviškas kinas yra toks skurdus. Kino kūrėjai tiesiog nesurenka pajamų, nes dauguma vartotojų tuos filmus žiūri nemokamai ir nelegaliai. Kas liečia neteisėtą veiklą, tai tiesiog reikėtų pabrėžti, kad dauguma filmus internetu platinančių portalų net neturi teisės rodyti tuos filmus interneto vartotojams, o pastarieji irgi atlieka neteisėtus veiksmus juos žiūrėdami.

Nubausti nelegalius filmus žiūrinčius vartotojus Lietuvoje nėra lengva, nes vis dėlto – įstatyminė bazė mūsų šalyje yra labiau palanki vartotojams. Bene pagrindine priežastimi kodėl neįmanoma nubausti vartotojus, yra laikoma tai, jog daugelis tų vartotojų patys nesupranta, kad internetu žiūrėdami filmus jie elgiasi neteisėtai. Aiškiau kalbant, nėra tokios prievolės, kuri įpareigotų įsitikinti, kad filmus platinanti svetainė viską daro legaliai. Filmai online dažniausiai žiūrimi net nesidomint tais portalais ir todėl dauguma vartotojų atsakomybę tiesiog nusikrato. Jeigu baiminatės, kad galbūt būsite nubaust už nelegalių filmų žiūrėjimą, tai tiesiog reikėtų labiau pasidomėti įstatymais.

Kalbant apie nelegalius filmus platinančius portalus, tai Lietuvoje juos sučiupti irgi nėra taip lengva. Vis dėlto – dauguma jų veikia net ne Lietuvoje registruotuose serveriuose, todėl Lietuvos teisėsauga net negali imtis priemonių. Tačiau, veiksmų gali imtis kitų šalių pareigūnai. Lietuvoje jau buvo nubausti keli nelegalius filmus platinantys asmenys ir jiems skirtos nemenkos baudos.

Rekomenduojama:
 
Lenovo ThinkPad L480 14“ i5-8250U/8GB/512GB SSD/Intel UHD Win10Pro Black Nešiojamas kompiuteris
 
Eleyus Wall hood, Stainless steel, 35,5 – 51,7 dB
 
Asus ROG-STRIX-RTX2080TI-A11G-11G GAMING GeForce RTX 2080 Ti, 11 GB, NVIDIA, GDDR6, PCI Express 3.0, Processor frequency 1350 MHz, HDMI ports quantity 2, Memory clock speed 14000 MHz
 
Seiko SNDC31P1
 
Dyson V10 Absolute dulkių siurblys/šluota

About Unseen