Nemokami skelbimai internete – beraščių irštva

skelbimaiJei Lietuvių kalbos puoselėtojas ir bendrinės kalbos propaguotojas Jonas Jablonskis ar Jonas Basanavičius būtų gyvas ir pamatytų internete skelbiamus skelbimus – gautų mažų mažiausiai infarktą. Uoliausi kalbininkai nedrįsta užsukti į skelbimų puslapius dėl pačių skelbimų kalbos.

Nemokami skelbimai paprastai yra rašomi žmonių, kurie nieko bendro su rašymu neturi. Kartais atrodo, kad jie baigę vos 5 klases. Iš tiesų, šaipytis iš šių žmonių negalima, nes skelbimų puslapiai yra jų verslo įrankis. Jie pardavėjai, o ne rašytojai.

Skelbiu skelbimus kas dieną. Po kelis, paskui juos kartoju, nes atsiranda naujų ir mano nuslenka į apačią…“, – pasakoja Jaroslavas, prekiaujantis įvairiomis automobilių dalimis. Jis pats automobiliais neprekiauja, tačiau turi nedidelę parduotuvę, kur parduoda naujas automobilių detales, atėjus sezonui su kolega prekiauja ir padangomis. Lietuviškai jis kalba neblogai, nors ir jaučiamas akcentas. Negalima iš jo reikalauti taisyklingo teksto, nes jis lankė ne lietuvišką mokyklą. P. Jaroslavas yra tik vienas iš nemokamų skelbimų portalų „asų“, kuris taip užsidirba pragyvenimui ir išlaiko savo šeimą. Vilnietė Jolanta internetu prekiauja rūbais. Perka juos provincijoje, tada atrenka geresnius, sutvarko, ir prekiauja skelbimų puslapiuose. Taip užsidirba po keletą litų nuo dėvėtos striukės, kombinezono ar vaikiškų batelių. Jolanta turi nuolatinį darbą, kur gauna minimalią algą. Prekiaudama internetu ji ne tik aprūpina savo 5 asmenų šeimą rūbais, bet ir padeda vyrui ją išlaikyti.

Tai realūs žmonės, kurie per sunkmetį pradėjo naudotis internetu ne tik el. paštui pasitikrinti, o socialiniais tinklais – ne tik žaidimus žaisti esant laisvai minutei. Jie nėra labai įgudę rašytojai, todėl jų rašomi skelbimai ir verčia Basanavičiaus vėlę dūsauti dausose, kaip skersvėjis tarp gegnių palėpėje…

Nemokami skelbimai dėl to ir nemokami, kad rašomi pačių žmonių. Jei juos rašytų profesionalai, būtų galima pykti už paliktas klaidas, sumaišytas -i ir -y raides, žodžius ir ištisus sakinius, parašytus be vienintelės lietuviškos raidės. Skelbimą parašyti kainuoja 10-50 litų, tad investicija turi būti atsiperkanti.

Belieka tik atlaidžiau pasižiūrėti į savo „beraščius“ verslininkus. Jie daro viską, kad jų verslas išsilaikytų ir plėstųsi. Verslui išaugus, šiais nemokamų skelbimų portalais dažniausiai jau nebesinaudojama…

Rekomenduojama:
 
Amazonas Silk Traveller ocean (blue-blue) Travel Hammock, 220×140 cm, 150 kg
 
Lenovo IdeaPad Legion Y720 i7-7700HQ/8GB/128GB SSD+2TB HDD/NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB DOS Black Nešiojamas kompiuteris
 
BISSET BSBE13RISX03BX
 
Viamare SUP Paddle, Alu/Carbon, 180-220 cm
 
Amazonas Barbados papaya Double Hammock, 230×150 cm, 200 kg

About admin