kokias pasirinkti padangas

Nesibaigianti diskusija: kokias pasirinkti padangas?

Nors kiekvienas vairuotojas nuolat turi rūpintis savo automobiliu, visas dėmesys būna sutelkiamas į jį tada, kai transporto priemonė sugenda. O apie padangas vairuotojai turi pagalvoti bent jau dukart per metus, net jei nėra gedimo. Kiekvieną rudenį ir pavasarį, kai būna padangų pakeitimo terminai, užverda diskusijos, kokias pasirinkti padangas, ieškant saugumo ir ekonomiškumo. Žieminės, vasarinės ar universalios? Naudotos ar naujos? Kurio gamintojo padangos geriausios? Saugaus vairavimo specialistai, padangų gamintojai ir pardavėjai, servisų meistrai – visi turi savo nuomonę ir patarimų.

Svarbiausia – kokybė

Galima nuspėti, kad padangų gamintojo atstovas visada pabrėš naujų padangų pranašumą, o padangų restauravimu užsiimantis verslininkas sakys, kad jo prekė pigesnė, bet kokybe neatsilieka. Reikia suprasti, kad padangos yra labai svarbus saugumo faktorius ir jų kokybė negali būti įvertina „plika akimi“. Kalbėdami apie naudotas padangas, specialistai pabrėžia, kad kai kurių niuansų galima nepastebėti ar net nežinoti. Pavyzdžiui, jeigu nenaudojamos padangos laikomos saulėje ir netinkamai sudėtos, tai greitai bus neigiamai paveiktos jų savybės, gumos sudėtis. Padangos susidėvėjimą veikia ir automobilio svoris, kelio danga, oro temperatūra. Naudota padanga jau gali būti nežymiai deformuota, pakeitusi savybes, nors tai ir nesimatys.

Skaičiuokite į priekį

Kuomet diskutuojama, ar reikia turėti žieminių ir vasarinių padangų komplektus, ar geriau visus metus naudoti universalias padangas, reikėtų atsižvelgti į individualius poreikius. Jeigu automobiliu naudojatės kasdien, daug važinėjate, tai visus metus naudojamas padangų komplektas daug greičiau nusidėvės nei pora komplektų. Taip pat specialistai mėgsta sakyti, kad tai kas tinka viskam – netinka niekam. Universalios padangos nėra saugiausias variantas žiemą, o vasarą greitai dėvisi. Kita vertus, jeigu automobiliu naudojatės vos kelis kartus per mėnesį, nevairuojate esant prastoms oro sąlygoms, tai gal du padangų komplektai ir nėra reikalingi.

Ne taip brangu, kaip atrodo iš pradžių

Tuo metu, kai svarstote, kokias padangas įsigyti, akį rėžia pinigų suma, kurią reiktų sumokėti. Bet padangos yra ilgalaikė investicija: jas naudosite ne vieną sezoną, be to, saugumas yra absoliučiai neįkainojamas dalykas. Padangų kainą įvertinkite pagal tai, kiek laiko Jūs galėsite jomis naudotis ir būti saugūs. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad galite pasinaudoti nuolaidomis, nuolat taikomomis žinomų gamintojų ratlankiams ir padangoms. Sezonui baigiantis prekybininkai daro išpardavimus, skelbia įvairias akcijas. Naudokitės tuo, stebėkite rinką ir įsigykite padangas, kurios optimaliai atitiks Jūsų poreikius ir galimybes.

Rekomenduojama:
 
Toner SafePrint black | 1500pgs | Samsung MLT-D101S | ML-2160/2165, SCX-3405
 
HP 800 G1 SFF I5-4570 16GB 240SSD+2TB GTX1050 3GB DVD WIN7Pro
 
EF-BT580PBEGWW Samsung Galaxy Tab A 10.1“ dėklas Black
 
Sony E 18-135mm F3.5-5.6 OSS
 
Qoltec BT wireless stereo headphone + microphone | FM | TF | Black

About rasytojas