Bergenas

Norvegijos įdomybės

BergenasNorvegija patampa vis labiau sava šalimi. Visų pirma, žinoma, dėl darbo rinkos patrauklumo. Čia kuriasi vis didesnės lietuvių bendruomenės, vis daugiau yra ir sezoniškai važiuojančiųjų ar skrendančiųjų ten dirbti. Į svečius pas emigravusius tautiečius atvažiuoja ir giminės bei draugai. Tad Norvegija, ypač pietinė jos dalis, vis labiau tampa pažįstama lietuvių tarpe.
Keliaujant ar dirbant Norvegijoje nereikia apsiriboti vienu miestu ar viena vietove. Šalis išties puiki ir yra ką pamatyti. Tačiau, dažnai, jei nusiperkate skrydį į Bergeną, šiame mieste bei jo apylinkėse ir prabūnate, jei skrendate į Oslą – taip pat kitur retai kada pervažiuojama. Bent nuo Stavangerio retas kuris patingi nuvykti aplankyti garsiąją Preikestolen uolą. Taigi, atvykus pasisvečiuoti į šią skandinavų šalį rekomenduojama pakeliauti toliau. Kodėl gi, pavyzdžiui, neatskridus į vieną miestą, jame pasibuvus, nepervažiuoti į kitą ir namo grįžti jau iš jo oro uosto? Viešasis transportas Norvegijoje brangus, bet pažinimo juk neįkainosim.
Lankomiausios Norvegijos vietos – visų pirma, žinoma, sostinė Oslas, ne ką mažiau atsilieka ir kitas didelis miestas – Bergenas. Oslas natūraliai traukia didžiausius turistų srautus iš viso pasaulio. Vis tik į jį ir skrydžių įvairovė didžiausia, ir šiaip dažniausiai šalies pažintis prasideda nuo jos sostinės. Oslas – kosmopolitinis, gražus, vis dar gebantis skandinaviškai su gamta susilieti miestas. Jame dažni traukos centrai yra įvairūs muziejai. Taip, yra čia ir šiuolaikinio meno, ir jau laiko patikrinto meno galerijų, ir įdomybių muziejų, bet labiausiai verta ieškoti kažko, kas padėtų pasigilinti į skandinavų protėvių – vikingų istoriją. Ir tokių muziejų Osle netrūksta. Įvairūs artefaktai, piešiniai, kaimelių išplanavimo schemos padeda geriau suprasti šią didingą tautą. Laivų muziejuose yra ir garsiųjų vikingų laivų ar bent jų liekų.
Bergenas dažniausiai traukia savo senamiesčių. Nors didžioji senamiesčio dalis ir negali pasigirti penkių ir daugiau šimtų metų istorija, kaip, pavyzdžiui, Vilnius, bet Bergeno senamiestis unikalus. Daugelis jo pastatų – mediniai. Ir vienaukščiai, ir dviaukščiai, ir dar aukštesni, tačiau mediniai. Seniau miestą dažnai siaubdavo gaisrai, būtent dėl šios priežasties, tačiau išliko tikrai nemažai senų pastatų. Visas Bergeno senamiestis įtrauktas į UNESCO – pasaulio paveldo sąrašus. Toks įvertinimas savaime sako, kad vieta įdomi ir ją aplankyti verta.

Rekomenduojama:
 
Asus VivoBook X541UA Black Chocolate, 15.6 “, HD, 1366 x 768 pixels, Gloss, Intel Core i3, i3-6006U, 4 GB, DDR4, HDD 1000 GB, 5400 RPM, Intel HD, Super-Multi DL 8x DVD+/-RW, Windows 10 Home, 802.11 b/g/n, Bluetooth version 4.0, Keyboard language English,
 
LG F2J5WN3W skalbimo mašina
 
ASUS UX360CA Zenbook Flip 13.3“ Core M 8GB 256GB SSD Windows
 
Nokia 130 (2017) 1.8 “, TFT, 120 x 160 pixels, 4 MB, 0.008 GB, microSD, Dual SIM, Mini-SIM, Bluetooth, 3.0, USB version microUSB 2.0, Built-in camera, Main camera VGA MP, 1020 mAh, 4.84 cm, 11.15 cm, 1.42 cm, Warranty 24 month(s)
 
Citizen CA4250-03E

About Julius