Bergenas

Norvegijos įdomybės

BergenasNorvegija patampa vis labiau sava šalimi. Visų pirma, žinoma, dėl darbo rinkos patrauklumo. Čia kuriasi vis didesnės lietuvių bendruomenės, vis daugiau yra ir sezoniškai važiuojančiųjų ar skrendančiųjų ten dirbti. Į svečius pas emigravusius tautiečius atvažiuoja ir giminės bei draugai. Tad Norvegija, ypač pietinė jos dalis, vis labiau tampa pažįstama lietuvių tarpe.
Keliaujant ar dirbant Norvegijoje nereikia apsiriboti vienu miestu ar viena vietove. Šalis išties puiki ir yra ką pamatyti. Tačiau, dažnai, jei nusiperkate skrydį į Bergeną, šiame mieste bei jo apylinkėse ir prabūnate, jei skrendate į Oslą – taip pat kitur retai kada pervažiuojama. Bent nuo Stavangerio retas kuris patingi nuvykti aplankyti garsiąją Preikestolen uolą. Taigi, atvykus pasisvečiuoti į šią skandinavų šalį rekomenduojama pakeliauti toliau. Kodėl gi, pavyzdžiui, neatskridus į vieną miestą, jame pasibuvus, nepervažiuoti į kitą ir namo grįžti jau iš jo oro uosto? Viešasis transportas Norvegijoje brangus, bet pažinimo juk neįkainosim.
Lankomiausios Norvegijos vietos – visų pirma, žinoma, sostinė Oslas, ne ką mažiau atsilieka ir kitas didelis miestas – Bergenas. Oslas natūraliai traukia didžiausius turistų srautus iš viso pasaulio. Vis tik į jį ir skrydžių įvairovė didžiausia, ir šiaip dažniausiai šalies pažintis prasideda nuo jos sostinės. Oslas – kosmopolitinis, gražus, vis dar gebantis skandinaviškai su gamta susilieti miestas. Jame dažni traukos centrai yra įvairūs muziejai. Taip, yra čia ir šiuolaikinio meno, ir jau laiko patikrinto meno galerijų, ir įdomybių muziejų, bet labiausiai verta ieškoti kažko, kas padėtų pasigilinti į skandinavų protėvių – vikingų istoriją. Ir tokių muziejų Osle netrūksta. Įvairūs artefaktai, piešiniai, kaimelių išplanavimo schemos padeda geriau suprasti šią didingą tautą. Laivų muziejuose yra ir garsiųjų vikingų laivų ar bent jų liekų.
Bergenas dažniausiai traukia savo senamiesčių. Nors didžioji senamiesčio dalis ir negali pasigirti penkių ir daugiau šimtų metų istorija, kaip, pavyzdžiui, Vilnius, bet Bergeno senamiestis unikalus. Daugelis jo pastatų – mediniai. Ir vienaukščiai, ir dviaukščiai, ir dar aukštesni, tačiau mediniai. Seniau miestą dažnai siaubdavo gaisrai, būtent dėl šios priežasties, tačiau išliko tikrai nemažai senų pastatų. Visas Bergeno senamiestis įtrauktas į UNESCO – pasaulio paveldo sąrašus. Toks įvertinimas savaime sako, kad vieta įdomi ir ją aplankyti verta.

Rekomenduojama:
 
Toner SafePrint black | 1500pgs | Samsung MLT-D101S | ML-2160/2165, SCX-3405
 
HP 800 G1 SFF I5-4570 16GB 240SSD+2TB GTX1050 3GB DVD WIN7Pro
 
EF-BT580PBEGWW Samsung Galaxy Tab A 10.1“ dėklas Black
 
Sony E 18-135mm F3.5-5.6 OSS
 
Qoltec BT wireless stereo headphone + microphone | FM | TF | Black

About Julius