Vasara – metas rinktis katilą

Vasara – statybų, remontų, renovacijų metas, todėl visai ne atsitiktinai šį kartą mūsų akiratyje atsidūrė katilai. Ypač kruopščiai reikia apgalvoti ne tik tai, kokią šildymo sistemą įsirengsime, bet ir kokius katilus statysime. Pasirinkus tinkamą katilą, ne tik nemažai sutaupoma, tačiau ir namuose nuolat būna šilta. Tad pravartu panagrinėti plačiau, kaip išsirinkti tinkamiausią šildymo katilą. Šiandien vis dažniau pasirenkama namus kūrenti dujomis, kietuoju (dažniausia – granulėmis arba malkomis), skystuoju kuru. Vis dažniau pasirenkamas ir toks katilas, kuris į sistemą nuolat tiekia kurą – tai padeda palaikyti reikiamą temperatūrą, o tuo pačiu – ir taupiai kūrenti.

Pigus ir brangus šildymas

Ne paslaptis, kad Lietuvoje elektra nėra pigi, taigi šildytis namus elektra atsieis brangiausiai lyginant su visais anksčiau išvardytaisiais būdais. Jeigu namus šildysime elektra, sąskaitos bus tikrai didelės, o šildymas kietu kuru atsieis kur kas mažiau. Visgi kalbant apie kietą kurą, tokio kuro katilui reikia priežiūros – prie katilo per parą teks bent 2-3 kartus prieiti, kai tuo tarpu elektrinius katilus kuriam laikui galima užmiršti.

Nemėgstantiems katilų kūrenimo labai tiks ir granuliniai katilai, kurie nereikalauja išskirtinės priežiūros – granulėmis katilą, jei jis turi specialią talpą, pakanka papildyti vos kartą per savaitę. Dar mažiau vargo bus tiems, kurie namuose įsirengs dujinius arba skystojo kuro katilus, kadangi jiems nereikia priežiūros: tereikia katilą patikrinti prieš šildymo sezoną.

Kokio katilo reikia, žinote tik jūs pats

Katilų rinkoje yra begalė. Taigi tik pats žmogus gali žinoti, ko jam iš tiesų reikia. Ne itin gerai, jei rinkdamiesi katilą būsite spontaniškas, susiviliosite neva žemomis kainomis, akcijomis ir jūsų dėmesį patrauks skambios reklamos, o ne reali kokybė. Prieš pirkdami, pasikonsultuokite su išmanančiais šią sritį ekspertais. Tačiau labai svarbu ir pasvarstyti, kiek galite ir norite investuoti į namų šildymą, kiek jums svarbi šiluma ir jos sukuriamas komfortas bei ką šildysite – namą, butą, sodo namelį, sodybą ar bet kokį kitą statinį – ir kokio dydžio tos patalpos bus. Jūsų pasirinkimą lemti gali vieta, kurioje yra namas, elektros įvadas, prie sklypo privestos komunikacijos ir panašūs kriterijai.

Rekomenduojama:
 
Acer Aspire 3 A315-41 Black, 15.6 “, Full HD, 1920 x 1080 pixels, Matt, AMD, Ryzen 5 2500U, 8 GB, DDR4, HDD 1000 GB, 5400 RPM, Radeon Vega8 Mobile Graphics, No Optical drive, Windows 10 Home, 802.11 ac/a/b/g/n, Bluetooth version 4.0, Keyboard language En
 
Toshiba Canvio Basics 2.5 1TB HDD Black USB 3.0
 
Kingston SSDNow UV500 240 GB, SSD form factor 2.5“, SSD interface SATA, Write speed 500 MB/s, Read speed 520 MB/s
 
Lexibook BTL710 Decotech BT kolonėlė
 
Acer Aspire 3 A315-51 Black, 15.6 “, Full HD, 1920 x 1080 pixels, Matt, Intel Core i3, i3-6006U, 4 GB, DDR4, SSD 128 GB, Intel HD, No Optical drive, Windows 10 Home, 802.11 ac/a/b/g/n, Bluetooth version 4.0, Keyboard language English, Warranty 24 month(s)

About admin