Vestuvių fotografas – ne tik menininkas

Vestuvių fotografas nėra santechnikas ar picų kepėjas. Fotografas – menininkas. Lyg ir tiesa, ar ne? Tačiau taip pat derėtų prisiminti, kad geros nuotraukos gaunamos ne tik dėl meniškos sielos.

Įsivaizduokite. Jūsų vestuvių diena. Su fotografu viskas suderinta. Štai ir jis – žmogus, kurio dėka šventė bus įamžinta. Fotografas iš kišenės išsitraukia išmanųjį telefoną ir sako, kad tai bus darbo priemonė. Kažin kaip reaguotumėte. Veikiausiai nustebtumėte ir tikriausiai supyktumėte – juk samdote profesionalą, o ne šiaip ką „iš gatvės“. Tai kodėl vietoj normalaus fotoaparato nuspręsta pasitelkti telefono kamerą?

Neišsigąskite, tai tebuvo išgalvota situacija. Bet logiškai mąstant… Ar profesionalus vestuvių fotografas sugebėtų padaryti vestuvių nuotraukas išmaniuoju telefonu? Gal ir sugebėtų, bet rezultatas būtų pernelyg kasdieniškas. O juk vestuvės nėra kasdienis dalykas…

Beje, principu „nufotografuoju ir nusiunčiu nuotraukas“ fotografai nesivadovauja. Fotografo darbas – tęstinis procesas. Gautus rezultatus (nuotraukas) dar reikia sutvarkyti.

Specialistai pasinėrę į savo darbą. Jie kaskart stengiasi pateikti kuo patrauklesnį rezultatą. Laikas nuo laiko ir įranga keičiama. Susitikę profesionalai, ko gero, ne vieną pusvalandį diskutuotų apie fotoaparatus (automobilių mėgėjai aptaria skirtingų markių ydas ir pliusus, ekonomistai seka pasaulio finansinius rodiklius, o fotografai galvoja apie įvairius fototechnikos modelius).

Kadangi laikui bėgant atrandama naujų sprendimų, kartais tradicinės įrangos gali nepakakti. Pavyzdžiui, įvairiuose renginiuose vis dažniau naudojami pastaraisiais metais išpopuliarėję dronai.

Tikėtina, kad diskusijoje apie fototechniką būtų prieštaravimų. Ir ne tik apie fototechniką. Nors paslaugų sritis ta pati, visgi esti nemažai skirtumų. Pakanka pasižvalgyti po interneto svetaines. Vienas vestuvių fotografas nurodo aktualius dalykus, nurodo apytiksles kainas, o kitas nieko neaprašo ir dėl visko siūlo susisiekti telefonu. Tačiau savaime suprantama, kad tam tikros gairės padeda greičiau susiorientuoti – planuojant vestuves tai svarbu, nes reikalų nestinga…

Apranga, dekoracijos, maistas… Viskas turi būti nepriekaištinga. O nuostabią atmosferą įamžina fotografai. Jie nėra vien menininkai. Fotografai – meniškos sielos profesionalai, užfiksuojantys tai, kad itin reikšminga ir labai gražu.

Rekomenduojama:
 
ADE Body Analyser Scale BA 1300 TABEA Maximum weight (capacity) 180 kg, Accuracy 100 g, Memory function, 12 user(s), Grey
 
Huawei FLIP P20 LITE dėklas Pink
 
Apple iPhone 8 Plus Space Grey, 5.5 “, LED-backlit IPS LCD, 1080 x 1920 pixels, Apple, A11 Bionic, Internal RAM 3 GB, 64 GB, Single SIM, Nano-SIM, 3G, 4G, Main camera Dual 12+12 MP, Secondary camera 7 MP, iOS, 11, 2691 mAh
 
LG Q6 5.5“ Qualcomm Snapdragon 435/3GB/32GB/3G_4G Android 7.1.1 Black Mobilus telefonas
 
Garmin Vivofit jr. Real Flower

About Zydrunas